سرویس خبر
16 اسفند 1397 ساعت 11:09
0 نظر

 

مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک 2020 به صورت رسمی معرفی شد

مرسدس بنز از خودروی CLA شوتینگ بریک رونمایی کرد. این خودرو نمونه استیشن مرسدس بنز کلاس CLA است.

از آن‌جایی‌که که بی‌‌ام‌و خودروهای سری 1 تورینگ و آئودی نیز خودروی A3 آوانت را روانه بازار کرده است، مرسدس بنز نگرانی برای عرضه خودروی CLA شوتینگ بریک ندارد. مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک 2020 بر اساس نسل دوم این خودروی اسپرت توسعه یافته و از طراحی مشابه با نمونه‌های سدان و هاچ‌بک آن بهره می‌برد. این خودرو در مقایسه با نمونه‌های دیگر، 48 میلی‌متر طول بیشتری داشته و همچنین عرض آن 53 میلی‌متر افزایش یافته است. ارتفاع این خودرو در مقایسه با مدل‌های دیگر، کاهشی 2 میلی‌متری را تجربه کرده است.

در حالی که نسل گذشته این خودرو دارای فضای داخلی نامناسبی بود، مرسدس بنز موفق شده برای نسل جدید آن فضای مناسبی را ایجاد کند که برای مثال می‌توان به فضای کافی برای آرنج سرنشینان جلو و عقب اشاره کرد. در حالی که فاصله دو محور چرخ‌های مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک 2020 در مقایسه با گذشته 30 میلی‌متر افزایش یافته است؛ تغییر چندانی را در فضای پای سرنشینان مشاهده نمی‌کنیم.

فضای پای سرنشینان جلو 1 میلی‌متر کاهش یافته است، در حالی که فضای پای سرنشینان عقب رشد 1 میلی‌متری را تجربه کرده است! نحوه طراحی سقف باعث شده سرنشینان فضای سر بیشتری داشته باشند. این فضا برای سرنشینان عقب برابر با 8 میلی‌‌متر و برای سرنشینان جلو برابر با 9 میلی‌متر است.

با توجه به این موضوع که با بزرگترین خودرو از کلاس CLA شرکت مرسدس بنز روبه‌رو هستیم، فضای بار آن از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی‌که خریدار به صندلی‌های عقب نیاز داشته باشد، به 505 لیتر فضای حمل بار دسترسی پیدا می‌کند که در مقایسه با نسل گذشته خود، 10 لیتر افزایش را تجربه کرده است. همانطور که در قبل اشاره شد، عرض این خودرو افزایش پیدا کرده است، بنابراین خریداران می‌توانند به راحتی توسط آن وسایل موردنیاز خود را جابه‌جا کنند.

مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک 2020 به تمام تجهیزات مورد استفاده در خودروهای کلاس A هاچ‌بک و سدان، کلاس CLA و کلاس B مجهز شده است. از این تجهیزات می‌توان به سیستم سرگرمی و اطلاعات MBUX و دمپرهای تطبیقی اشاره کرد. این محصول به تکنولوژی‌های زیادی مجهز شده که آن را تبدیل به یکی از بهترین خودروهای این سگمنت موجود در بازار می‌کند.

در حال حاضر قدرتمندترین مدل این خودرو، مرسدس بنز CLA 250 است که از یک موتور 4 سیلندر توربوشارژ بهره می‌برد. این موتور با حجم 2.0 لیتر قدرتی برابر با 225 اسب بخار و گشتاوری برابر با 350 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این قدرت توسط یک گیربکس 7 سرعته خودکار دو کلاچه به چرخ‌های مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک 2020 منتقل می‌شود.

این خودرو از ماه سپتامبر سال جاری میلادی در کشورهای اروپایی برای فروش عرضه می‌شود. خریداران می‌توانند مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک 2020 را در نمونه‌های بنزینی و دیزلی مشابه با موتورهای مورد استفاده در خودروهای کلاس A و کلاس CLA سفارش دهند. به نظر می‌رسد باید منتظر مرسدس بنز 35 CLA شوتینگ بریک با موتو 302 اسب بخاری و مرسدس بنز 45 CLA شوتینگ بریک با موتور 383 اسب بخاری در آینده باشیم. بالاترین نمونه این خودرو، مرسدس بنز45 S  CLA شوتینگ بریک نیز با موتور 416 اسب بخاری از راه می‌رسد که هیجان بالایی را برای راننده به همراه دارد.

   16 اسفند 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری