تست همراه اول

سرویس خبر
15 اسفند 1397 ساعت 13:31
6 نظر

 

هوآوی می‌خواهد از دولت آمریکا شکایت کند

با توجه به تحریم‌های شدید دولت آمریکا علیه محصولات هوآوی و اتفاقاتی که در خصوص یکی از مدیران این شرکت افتاده، حالا هوآوی در پی آن است تا علیه این دولت شکایت کند.

به نقل از دو منبع آگاه، هوآوی می‌خواهد به خاطر اعمال محدودیت نسبت به استفاده از محصولات این شرکت توسط سازمان‌های فدرال از دولت آمریکا شکایت کند.

به گفته اشخاصی که خواسته‌اند هویت آن‌ها فاش نشود، این دعوی قضایی قرار است در تگزاس، مقر آمریکایی هوآوی، به ثبت برسد. این شرکت قصد دارد در هفته جاری شکایت خود را اعلام کند.

این اقدام بخشی از دفاعیه هوآوی در مقابل کمپینی است که توسط دولت ایالات متحده برای خدشه وارد کردن به اعتبار این شرکت صورت گرفته است، چرا که مقامات واشنگتن این شرکت را به عنوان تهدیدی امنیتی تلقی می‌کنند. مسئولان هوآوی شدیدا نسبت به مواضع دولت آمریکا واکنش نشان داده‌اند، و می‌خواهند با این اقدامات تصویر بیرونی این شرکت را نزد مصرف‌کنندگان آن تصحیح کنند.

سال‌ها بود که مقامات آمریکایی ادعا می‌کردند پکن می‌تواند از تجهیزات ارتباطی هوآوی برای جاسوسی و مختل کردن شبکه‌های این کشور استفاده کند. البته این شرکت تمام اتهامات مربوطه را رد کرده، اما مدتی است که بسیاری از اپراتورهای بزرگ مثل AT&T و ورایزن دیگر نمی‌توانند از تجهیزات هوآوی استفاده کنند.

واشنگتن در طول سال گذشته، فشارهای خود را روی این غول بزرگ چینی که مشغول آماده‌سازی بستر لازم برای نسل بعدی ارتباطات بیسیم در سراسر دنیاست افزایش داده است. مقامات آمریکایی به عنوان بخشی از این طرح از سایر کشورها خواسته‌اند که محصولات این شرکت را تحریم کنند. وزارت دادگستری آمریکا، چندی قبل، پرونده‌ای علیه این شرکت تهیه کرد و مدیر ارشد مالی هوآوی را به اتهام نقض تحریم‌های ایالات متحده مبنی بر ارتباط با ایران تحت تعقیب قرار داد.

حالا این هفته قرار است در کانادا جلسه‌ای برگزار و تصمیم گرفته شود که منگ وانژو، مدیر ارشد مالی این شرکت، به آمریکا فرستاده و محاکمه شود یا نه. وکلای خانم وانژو نیز علیه دولت و پلیس کانادا شکایت کرده و اذعان دارند که شرایط دستگیری و بازداشت او در ماه دسامبر ۲۰۱۸ ناقض حقوق وی بوده است.  15 اسفند 1397
6 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری