سرویس خبر
15 اسفند 1397 ساعت 12:57
1 نظر

 

لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر معرفی شد

لامبورگینی از مدل رودستر اونتادور SVJ رونمایی کرد. این خودروی جذاب به یک موتور 770 اسب بخاری مجهز شده است.

تا به امروز شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعات زیادی در رابطه با لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر در فضای مجازی بودیم و حال سازنده ایتالیایی آن از این خودروی سوپراسپرت رونمایی کرده است. این خودرو مانند نسخه کوپه خود دارای طراحی آیرودینامیک بوده و از موتور تنفس طبیعی بهره می‌برد. تفاوت نسخه رودستر و کوپه در تجربه راننده و سرنشین کناری وی گنجانده شده است. در این خودرو سرنشینان با هوای آزاد در ارتباطند.

مدیر عامل لامبورگینی، استفانو دومنیکالی در رابطه با لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر گفته است:

لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر به قدرت، عملکرد و همچنین آیرودینامیک نمونه کوپه خود مجهز شده است؛ با این حال دارای شخصیت منحصر به‌فرد خود است. این خودرو در حقیقت تجربه رانندگی مشابه با نسخه کوپه دارد با این تفاوت که راننده با هوای آزاد در ارتباط است. این خودرو دارای عملکرد مشابه با مدل کوپه است با این تفاوت که حس خودروهای رودستر لامبورگینی را به راننده القا می‌کند.

در اکثر خودروهای سوپراسپرت، نمونه‌های کانورتیبل عملکرد ضعیف‌تری در مقایسه با مدل کوپه دارند که دلیل آن را باید موارد مختلف جستجو کرد. یکی از این موارد، افزایش وزن به دلیل مکانیزم باز و بسته شدن سقف است. در حالی که لامبورگینی در رابطه با ساختار این مکانیزم و نحوه کاهش وزن آن در مقایسه با نمونه‌های دیگر اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده، به این نکته اشاره کرده که مدل رودستر در مقایسه با نمونه کوپه، 50 کیلوگرم سنگین‌تر است. این اضافه وزن باعث شده شتاب این خودرو در مقایسه با مدل کوپه بدتر باشد.

در حالی که مدل رودستر در مقایسه با مدل کوپه به 0.1 ثانیه زمان بیشتر برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت نیاز دارد، سرعت آن در مدت زمان 2.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که کاملا مناسب است. سقف این خودرو دارای جنس فیبر کربنی بوده و تنها در چند ثانیه باز می‌شود. لامبورگینی در رابطه با فرمان‌پذیری این خودرو اطلاعاتی را منتشر نکرده است. لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر از قطعات آیرودینامیک فعال بهره می‌برد که تحت پتنت سیستم ALA 2.0 قرار می‌گیرد. این سیستم قادر به تغییر آیرودینامیک این خودروی سوپراسپرت جذاب در شرایط مختلف است.

لامبورگینی به این نکته اشاره کرده که سقف جداشدنی این خودرو تغییری در نحوه گردش هوا در اطراف بدنه ایجاد نکرده است. این خودرو به یک موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی مجهز شده که 770 اسب بخار قدرت در اختیار راننده قرار می‌دهد. لامبورگینی تنها 800 نمونه از خودروی اونتادور SVJ رودستر را به تولید می‌رساند. فروش این خودرو از تابستان سال جاری میلادی آغاز می‌شود. در صورتی که قصد خرید این خودروی سوپراسپرت را در ایالات متحده آمریکا داشته باشید، حداقل باید حساب بانکی شما دارای 573,996 دلار موجودی باشد!  15 اسفند 1397
1 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری