تست همراه اول

سرویس خبر
7 اسفند 1397 ساعت 11:24
0 نظر

 

آئودی از مدل پلاگین هیبریدی چندین خودروی خود رونمایی کرد

آئودی پیش از شروع نمایشگاه خودروی ژنو تصمیم گرفت از نمونه پلاگین هیبریدی خودروهای A6 ،A7 ،Q5 و A8 رونمایی کند.

شرکت آلمانی آئودی چند روز قبل از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو از محصولات جدید خود رونمایی کرد. مدل پلاگین هیبریدی آئودی A6 ،A7 ،Q5 و A8 این محصولات را تشکیل می‌دهند. ابتدا به معرفی مشخصات گران‌ترین خودرو در میان آن‌ها می‌پردازیم.

آئودی A8 L 60 TFSI e quattro گران‌ترین خودرو در میان محصولات جدید این برند آلمانی محسوب می‌شود که قدرت آن را یک موتور 6 سیلندر 3.0 لیتری تامین می‌کند. این خودرو از یک موتور برقی، باتری 14.1 کیلووات ساعتی و گیربکس 8 سرعته خودکار تیپ‌ترونیک بهره می‌برد. این خودرو قدرتی برابر با 443 اسب بخار و گشتاوری برابر با 699 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. برد این خودروی لوکس در حالت تمام الکتریکی برابر با 40 کیلومتر است. در حالی که موتورهای مورد استفاده در آئودی A8 قدرتی بالاتر از 400 اسب بخار تولید می‌کنند، قدرت تولیدی خودروهای دیگر در حالت استاندارد از 300 اسب بخار کمتر است.

آئودی Q5 50 TSI e comfort، آئودی A6 50 e comfort و آئودی A7 50 e comfort قدرتی برابر با 296 اسب بخار و گشتاوری برابر با 450 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهند. در صورتی که خریداران به قدرت بیشتری نیاز داشته باشند، می‌توانند تریم 55 TSI e این محصولات را سفارش دهند. قدرت تولیدی موتورهای مورد استفاده در این خودروها به 363 اسب بخار و گشتاور آن‌ها به 500 نیوتون متر افزایش یافته است. برد الکتریکی در تمام این خودروها با آئودی A8 یکسان و برابر با 40 کیلومتر است.

تمام خودروهای پلاگین هیبریدی جدید آئودی دارای یک باتری 14.1 کیلووات ساعتی هستند و از یک موتور برقی بهره می‌برند که قدرت آن توسط یک جعبه دنده خودکار دو کلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این چهار مدل جدید می‌توانند انرژی را در زمان ترمز گرفتن بازیابی کنند. آئودی چندین حالت رانندگی مختلف برای محصولات جدید خود شامل برقی، خودکار و Hold در نظر گرفته است. در حالت رانندگی EV این خودرو از موتور برقی استفاده می‌کند. در حالت رانندگی خودکار، سیستم به صورت هوشمند از موتور برقی و بنزینی برای حداکثر بهره‌وری استفاده می‌کند. در حالت رانندگی Hold شارژ باتری‌ها حفظ می‌شود.

خریداران می‌توانند این خودروها را در منازل خود شارژ کنند؛ با این حال برای شارژ سریع‌تر می‌توانند از سرویس شارژ e-Tron استفاده کنند. این سرویس در 18 کشور اروپایی فعال است. آئودی در رابطه با قیمت این خودروها اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است؛ با این حال خریداران می‌توانند امسال آن‌ها را سفارش دهند.  7 اسفند 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری