تست همراه اول

سرویس خبر
30 بهمن 1397 ساعت 22:52
0 نظر

 

تمام تولیدات سال اول مرسدس بنز EQC به فروش رسید!

بر اساس گزارشی جدیدی، تمام نمونه‌های تولیدی خودروی تمام الکتریکی مرسدس بنز EQC برای سال اول به فروش رسیده است.

هنوز خودروی مرسدس بنز EQC روانه بازار نشده که سازنده آن خبر از فروش تمام نمونه‌های تولیدی آن در سال اول داده است. مدیر عامل این کمپانی در مصاحبه‌ای با یک روزنامه آلمانی به این موضوع اشاره کرده که عدم توانایی این شرکت در تولید تمام نمونه‌های فروخته شده وجود دارد. در حال حاضر مرسدس بنز در رابطه با میزان تولید این خودرو برای سال دوم، اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

مدیر عامل مرسدس بنز، Dieter Zetsche در این زمینه اعلام کرده است:

ما از این موضوع اطمینان داریم که نمی‌توانیم تمام تقاضاها برای خودروی مرسدس بنز EQC در سال 2019 را پوشش دهیم. احتمال دارد در سال آینده میلادی نیز با این مشکل مواجه شویم. ما تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهیم و به حداکثر ظرفیت خود دست پیدا کنیم.

مرسدس بنز EQC اولین خودروی تمام برقی این برند آلمانی محسوب می‌شود؛ با این حال تمام محصولات این برند از سال آینده میلادی به صورت برقی روانه بازار می‌شوند. با توجه به این موضوع، خریداران از سال 2020 تنها به خودروهای هیبریدی و یا تمام الکتریکی این برند دسترسی خواهند داشت. بسیاری از افراد علاقه‌مند به صنعت خودرو منتظر اعلام میزان برد مرسدس بنز EQC و قیمت آن هستند. این خودرو در سال 2020 در ایالات متحده آمریکا برای فروش عرضه می‌شود.

این خودروی شاسی بلند تمام برقی به دو موتور برقی مجهز شده که در مجموع قدرتی برابر با 402 اسب بخار و گشتاوری برابر با 765 نیوتون متر تولید می‌کنند. این خودرو از یک باتری 80 کیلووات ساعتی بهره می‌برد. برخی رسانه‌ها در بررسی اولیه این خودروی آلمانی به برد 367 کیلومتری آن دست پیدا کردند که البته در این زمان، خودرو خاموش نشده و 7 درصد شارژ آن نیز باقی مانده بود.

تولید مرسدس بنز EQC در آینده نزدیک در آلمان آغاز می‌شود. در اواخر سال جاری میلادی شاهد شروع تولید این خودرو در کشور چین نیز خواهیم بود. در حالی که مرسدس بنز اولین خودروی تمام الکتریکی خود را در سال جاری میلادی در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نمی‌کند، شرکت‌های رقیب آن مانند آئودی و جگوار محصولات تمام برقی خود را در این کشور به فروش می‌رسانند. در این میان می‌توان به کراس‌اوور تمام برقی آئودی E-Tron و جگوار I-Pace اشاره کرد. تسلا نیز خودروی مدل X را در بازار این کشور به فروش می‌رساند.

مرسدس بنز از نام EQ برای خودروهای تمام برقی خود در آینده نیز استفاده خواهد کرد. یکی از این خودروها، کانسپت EQA بوده که در سال 2017 به نمایش گذاشته شد. این برند آلمانی قصد دارد تا سال 2022، 10 خودروی تمام برقی را روانه بازارهای جهانی کند.  30 بهمن 1397
1113 بازدید
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری