تست همراه اول

سرویس خبر
29 بهمن 1397 ساعت 10:51
0 نظر

 

میزان شارژدهی کیا سول برقی 2020 چند کیلومتر است؟

میزان مسافت طی شده با خودروهای برقی از اهمیت بالایی برخوردار است. به تازگی برد کیا سول برقی 2020 توسط EPA اعلام شده است.

میزان برد کیا سول برقی 2020 به صورت رسمی از سوی EPA اعلام شد. این خودرو با هر بار شارژ تا مسافتی برابر با 391 کیلومتر راننده را همراهی می‌کند. کیا سول 2020 در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در سال گذشته میلادی به صورت رسمی معرفی شد. در زمان معرفی این خودرو، شرکت کیا در رابطه با عملکرد این خودرو اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداد و تنها به این نکته اشاره کرد که آن را به یک باتری 64 کیلووات ساعتی و یک موتور برقی مجهز کرده است. این موتور برقی قدرتی برابر با 201 اسب بخار و گشتاوری برابر با 392 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

در حالی که برد این خودرو برابر با 391 کیلومتر است، برد کیا نیرو برقی به 385 کیلومتر می‌رسد. با توجه به این موضوع، کیا سول برقی 2020 موفق شده رکورد بیشترین میزان شارژدهی در میان خودروهای کیا را کسب کند. در حال حاضر این رکورد برای خودروهای برقی تولیدی شرکت‌های کیا و هیوندای در اختیار خودروی هیوندای کونا با برد 415 کیلومتر است.

اگر چه کیا سول همچنان عملکرد ضعیف‌تری در مقایسه با هیوندای کونا دارد، ولی عملکرد آن در مقایسه با نسل اول بهبود چشمگیری را تجربه کرده است. برد کیا سول برقی 2020 در مقایسه با نسل اول کیا سول تمام الکتریکی، 178 کیلومتر بیشتر است که نشان از پیشرفت بالای سازنده کره‌ای آن در این بخش از بازار دارد. این خودرو در مقایسه با رقیبان خود نیز عملکرد بهتری دارد و در صدر قرار می‌گیرد. نیسان Leaf E پلاس دارای برد 363 کیلومتر بوده و برد شورلت بولت EV نیز به 383 کیلومتر می‌رسد.

یکی از قابلیت‌های کلیدی محصول کیا برای دستیابی به این رکورد، استفاده از یک سیستم ترمز هوشمند برای بازتولید انرژی است. این فناوری به راننده اجازه می‌دهد تا توسط پدال‌های دنده، سرعت خودرو را کاهش داده و میزان برد آن را بیش از پیش افزایش دهد. این قابلیت از انرژی جنبشی استفاده می‌کند. این سیستم با توجه به خودروی روبه‌روی کیا سول برقی 2020 و همچنین ترمز آن، میزان انرژی بازتولید شده را تنظیم می‌کند.

کیا سول برقی 2020 چهار حالت رانندگی اقتصادی (Eco)، کامفورت، اسپرت و اکو پلاس را در اختیار راننده قرار می‌دهد. در هر یک از این حالت‌ها شاهد تغییراتی در خودرو هستیم که برای مثال می‌توان به تنظیم قدرت خروجی، سیستم بازتولید انرژی ترمزها، تهویه مطبوع و همچنین مصرف انرژی توسط باتری اشاره کرد.  29 بهمن 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری