تست همراه اول

سرویس خبر
29 بهمن 1397 ساعت 10:18
0 نظر

 

فروش خودروهای مک‌لارن 50 درصد افزایش پیدا کرد!

مک‌لارن در سال گذشته میلادی موفق به رشد فروش 50 درصدی شده است. فروش این برند در کشور چین رشدی 122 درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس اعلام مدیر عامل مک‌لارن، Mike Flewitt این برند انگلیسی در سال گذشته میلادی عملکرد بسیار مناسبی در زمینه فروش محصولات خود داشته است. فروش این شرکت در سال 2018 با رشدی 44 درصدی به 4806 دستگاه رسیده است. این رکورد فروش با کمک معرفی خودروهای سوپراسپرت با قیمت مناسب به دست آمده است. مک‌لارن سعی کرده با معرفی محصولات متنوع، خریداران زیادی را جذب خود کند.

 مانند اکثر سازندگان خودروهای سوپراسپرت و گران‌قیمت، ایالات متحده آمریکا بزرگترین بازار مک‌لارن در سال گذشته میلادی بوده است. نزدیک به یک سوم محصولات تولیدی این برند انگلیسی در بازار این کشور به فروش رسیده است. در این میان خریداران در چین استقبال بالایی از خودروهای این شرکت داشته‌اند. فروش مک‌لارن در بازار چین افزایشی 122 درصدی داشته و هم‌اکنون 7 درصد از فروش کلی مک‌لارن را به خود اختصاص داده است.

از سال 2010 و شروع فروش محصولات مک‌لارن، این برند انگلیسی شاهد افزایش فروش خود به صورت سالانه بوده است. مک‌لارن قصد دارد فروش خودروهای تولیدی خود را تا سال 2025 به 6000 دستگاه به صورت سالانه افزایش دهد. مک‌لارن برای دستیابی به این هدف، برنامه تجاری Track25 را دنبال می‌کند. خودروهای مک‌لارن 600LT و سنا جزو این برنامه محسوب می‌شوند. این شرکت تا سال 2025 از 18 خودروی جدید رونمایی می‌کند. علاوه بر خودروهای نام برده، مک‌لارن 720 اسپایدر، هایپرکار اسپیدتیل و مک‌لارن 600LT اسپایدر نیز در این مجموعه قرار می‌گیرند.

خودروهای کراس‌اوور و SUV فروش بسیار بالایی را در بازار تجربه می‌کنند، به گونه‌ای که اکثر شرکت‌های سازنده خودروهای سوپراسپرت مانند لامبورگینی، استون مارتین و فراری به دنبال عرضه محصولات شاسی بلند خود هستند که البته هم‌اکنون لامبورگینی اوروس در بازار به فروش می‌رسد. بنتلی نیز به تازگی از خودروی بنتایگا اسپید رونمایی کرده که لقب سریع‌ترین خودروی شاسی بلند جهان را یدک می‌کشد. با وجود حضور این شرکت‌ها در این بخش از بازار، مک‌لارن برنامه‌ای برای توسعه و تولید خودروی شاسی بلند ندارد.

مدیر عامل مک‌لارن سال گذشته در مصاحبه‌ای با Automotive News Europe در رابطه با تولید خودروی SUV گفته بود:

تولید خودروی شاسی بلند هزینه بالایی طلب می‌کند. ما برای توسعه یک خودروی جدید با شرکت‌های دیگر در زمینه مهندسی همکاری نمی‌کنیم، بنابراین هزینه توسعه آن برای ما بسیار گران تمام می‌شود.

انتظار می‌رود تا 5 سال آینده تمام محصولات مک‌لارن به صورت هیبریدی روانه بازار شوند. علاوه بر این موضوع، این سازنده خودروهای سوپراسپرت انگلیسی احتمالا یک خودروی تمام برقی را نیز توسعه می‌دهد. در رابطه با توسعه یک هایپرکار جدید توسط این برند تا 5 سال آینده نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد؛ با این حال احتمال آن وجود دارد.  29 بهمن 1397
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری