تست همراه اول

سرویس خبر
27 بهمن 1397 ساعت 16:47
0 نظر

 

لنز NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S نیکون معرفی شد

شرکت نیکون از جدیدترین لنز خود به نام NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S معرفی کرد. این لنز حدود 2300 دلار قیمت دارد و بهار امسال به بازار می‌آید.

نیکون از لنز جدید NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S برای دوربین‌های فول فریم بدون آیینه رونمایی کرد. این لنز اولین لنز شرکت نیکون است که با پوشش جدید ARNEO به بازار می‌آید. پوشش ARNEO در کنار پوشش نانو کریستال نیکون قرار می‌گیرد تا به کاهش شراره‌های نوری و محوشدگی تصاویر کمک کند.

نیکون می‌گوید: «اگرچه پوشش نانو کریستال به کاهش محوشدگی و ورود شراره‌های نور در زاویه‌های مورب کمک می‌کند، ولی ARNEO ورود نور از زاویه‌های عمودی به لنز را جبران می‌نماید. این میدان وسیع‌تر به لنز اجازه می‌دهد کنتراست و شارپنس قابل ملاحظه‌تری داشته باشد، حتی اگر منبع نور در داخل خود فریم دیده شود.»

این لنز اولین لنز NIKKOR Z است که حلقه اختصاصی برای فوکوس دستی، یک دکمه فانکشن (L-Fn) و نمایشگری برای اطلاعات دارد.

پنل اطلاعات ارگانیک EL Lens در کنار بدنه قرار گرفته و تنظیمات کلیدی دستگاه مثل فاصله فوکوس، عمق میدان، دیافراگم و فاصله کانونی را مشخص می‌کند.

دکمه L-Fn به شما اجازه می‌دهد بیش از ۲۰ کارکرد اختصاصی برای ثبت تصاویر ثابت تعریف کنید. این لنز برای فوکوس هم یک موتور پله‌ای (STM) دارد که در کنار سیستم جدید مولتی فوکوس نیکون استفاده می‌شود.

نیکون می‌گوید: «این سیستم برای به حرکت درآوردن همزمانِ دو گروه فوکوس از دو فعال‌کننده استفاده می‌کند تا تقریبا از هر فاصله‌ای، از جمله در برداشت‌های کلوزآپ، بتواند به سرعت به نقطه فوکوس بحرانی برسد.»

یکی از نقاط قوت اصلی این لنز جدید قابل حمل بودن آن است. NIKKOR Z در مقایسه با AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR که برای دوربین‌های DSLR ساخته شده، حدود ۲۴ درصد سبک‌تر و ۱۸ درصد کوتاه‌تر است.

معاون اجرایی نیکون، جی وناتر، می‌گوید: «NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S لنزی است که کاربران سری Z مدت‌ها منتظرش بودند، لنزی که بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران بدون آن هرگز خانه را ترک نخواهند کرد. NIKKOR Z سبک و کارآمد است و نمونه‌ای برای لنزهای مفید و قابل حمل است که به راحتی می‌تواند به سیستم Z Mount ما وصل شود.»

از دیگر ویژگی‌های لنز NIKKOR 24-70mm f/2.8 S می‌توانیم به ۱۷ المنت و ۱۵ گروپ (شامل ۲ لنز ED و ۴ لنز ناکروی)، پوشش فلوئور (که مانع از ورود گردوغبار، آب و چربی می‌شود)، وینِیت لبه‌به‌لبه حتی با وجود دیافراگم f/2.8، و حداقل دم‌گیری فوکوس اشاره کنیم.

NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S بهار امسال با قیمتی حدود ۲۳۰۰ دلار به بازار می‌آید.  27 بهمن 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری