سرویس خبر
27 بهمن 1397 ساعت 12:08
0 نظر

 

کراس‌اوور جدید مزدا در حال توسعه است

شرکت مزدا قصد دارد در نمایشگاه خودروی ژنو از یک کراس‌اوور جدید رونمایی کند. علاوه بر این محصول، شاهد توسعه یک کراس‌اوور دیگر از سوی این برند خواهیم بود.

در حال حاضر مزدا سه کراس‌اوور شامل CX-3، CX-5 و CX-9 را در بازار ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رساند. این سه خودرو در مجموع موفق شده‌اند نیمی از فروش این برند را در سال 2018 در ایالات متحده آمریکا تشکیل دهند. فروش محصولات این شرکت ژاپنی در سال 2018 رشدی 15.8 درصدی داشته است. این موضوع نشان‌دهنده این واقعیت است که کراس‌اوورها در آینده نقش مهمی را در صنعت خودرو ایفاد می‌کنند و مزدا نیز مانند تمام شرکت‌ها از این واقعیت باخبر است.

مزدا در ماه آینده میلادی در نمایشگاه خودروی ژنو از یک کراس‌اوور جدید رونمایی می‌کند؛ با این حال گزارشی جدید از سوی Automotive News منتشر شده که بر اساس آن، یک کراس‌اوور دیگر از سوی این برند برای بازار ایالات متحده آمریکا در حال توسعه است. مدیر بخش آمریکای شمالی مزدا، Masahiro Moro در مصاحبه‌ای در نمایشگاه خودروی شیکاگو به این موضوع اشاره کرده که مزدا در حال توسعه یک کراس‌اوور جدید بوده که منحصرا در بازار آمریکای شمالی برای فروش عرضه می‌شود.

این خودرو با کراس‌اووری که در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی می‌شود، متفاوت است؛ با این حال Moro تایید کرده این دو خودرو از معماری یکسان بهره می‌برند. این مقام مسئول در رابطه با زمان معرفی و همچنین عرضه آن به بازار اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. این دو کراس‌اوور جدید از اواسط سال 2021 در کارخانه مزدا در آلاباما تولید می‌شود، در این کارخانه شاهد ساخت تویوتا کرولا نیز خواهیم بود.

مزدا هنوز در حال نهایی کردن طرح مفهومی خود برای کراس‌اوور دوم است. این احتمال وجود دارد که مزدا نمونه مفهومی این خودرو را در ماه نوامبر سال آینده میلادی در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در معرض دید عموم دهد. با توجه به عرضه دو کراس‌اوور جدید در آینده، یک سوال برای ما مطرح می‌شود: آیا مزدا تولید کراس‌اوور CX-5 را متوقف می‌کند؟

در جواب به این سوال باید به این نکته اشاره کرد که نمونه دیزلی این خودرو در آینده نزدیک روانه بازار می‌شود. در رابطه با تاریخ عرضه دقیق این مدل در بازار ایالات متحده آمریکا، اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است؛ با این حال مزدا این خودرو را برای طرفداران خودروهای دیزلی عرضه خواهد کرد.

انتظار می‌رود یکی از این کراس‌اوورهای جدید، نسل آینده مزدا CX-7 باشد. مزدا تولید این خودرو را در سال 2012 متوقف کرد، بنابراین معرفی نسل جدید آن تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد. با توجه به این موضوع که مزدا خودروهای کراس‌اوور کامپکت مناسبی را در بازار به فروش می‌رساند و همچنین سهم مناسبی از این بخش از بازار را در اختیار دارد، این احتمال وجود دارد که کراس‌اوور دوم یک محصول اسپرت و با طراحی کوپه باشد. این خودرو می‌تواند برای رقابت با محصولاتی مانند بی‌ام‌و X4 روانه بازار شود. ماه آینده با یکی از کراس‌اوورهای جدید مزدا ملاقات می‌کنیم.  27 بهمن 1397
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری