سرویس خبر
24 بهمن 1397 ساعت 10:58
0 نظر

رپورتاژ آگهی

اپل استرا هاچ‌‌بک، هاچ‌بکی که هاچ‌بک نیست!

زمانی که هنوز به بازار خودروی ایران خودروهای رنگ و وارنگ چینی وارد نشده بودند، «اپل» با 4 خودرو به ایران آمد؛ کورسا، امگا، کالیبرا و آسترا.

زمانی که هنوز به بازار خودروی ایران خودروهای رنگ و وارنگ چینی وارد نشده بودند، «اپل» با 4 خودرو به ایران آمد؛ کورسا، امگا، کالیبرا و آسترا. قضیه برمی‌گردد به سال‌ها پیش. با این وجود می‌توان به جرات گفت اپل یکی از چند برند خارجی بود که در ایران ماند و هنوز وارد می‌شود.( البته در تعدادی محدود) حتی خودروهای لوکس قدیمی‌اش در سایت دیوار آگهی دارند. به عنوان مثال آسترا خودرویی بود که در نسخه سدان و هاچ‌بک عرضه شد و هر دو مدل نیز به کشور آمد. اپل استرا هاچ بک ازهمان قدیم‌ترها تا امروز که به روز شده، بیشتر مورد استقبال جوان‌ترها واقع شد.

اول از همه می‌خواهیم از اپل آسترای هاچ بک که در سال‌های 1994 و 1995 تولید و رونمایی شدند، حرف بزنیم. آلمانی‌ها در آن زمان ظاهرا فعال‌تر بودند و مدل به مدل خودروهایشان را به جهان صادر می‌کردند که کشور ما هم از این امر مسثتثنا نبود. نسخه هاچ بک استرا با موتور 1400 سی سی بنزینی که از نوع 4 سیلندر 8 سوپاپه بود، یک خودروی بسیار قدرتمند معرفی شد. کیفیت و دوامی که استرا داشت، این ماشین را زبانزد خاص و عام کرد و حالا بعد از سال‌ها هنوز هم در سایت دیوار اپل استرا هاچ بک در آگهی‌های مختلف به چشم می‌خورد. به عنوان مثال در این سایت استرا هاچ بک قدیمی با 270 هزار کیلومتر کارکرد، 26 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.

و اما حالا اپل استرا هاچ بک مدل جدید بگوییم، خودرویی که همزمان با نمونه سدان از آن رونمایی شد و نفس‌ها را در سینه حبس کرد، به ویژه برای چشم بادامی‌ها که فکر می‌کردند مدت‌هاست در بازار ایران در زمینه صادرات خودروهای لاکچری همتا ندارند. از طراحی پویای هاچ بک جدید اپل حرف بزنیم یا سیستم تعلیق و شتاب‌گیری فوق‌العاده‌اش؟ حداکثر سرعت نمونه پیشین استرا هاچ بک 175 کیلومتر در ساعت بود، اما موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه اپل استرا هاچ بک2013، تا 230 الی 250 کیلومتر در ساعت را جواب می‌دهد. وارد کابین این خودرو که می‌شویم، دیگر خبری از شلوغی‌های مدل قدیمی نیست اما در عین سادگی، فرمان سه پر آن به همراه سیستم صوتی هوشمند و یک مانیتور 5 اینچی حس دلنشینی به سرنشینان می‌دهد. در دو طرف این صفحه نمایش نیز تهویه هوا وجود دارد، این‌ها را در کنار سیستم مدیریت پیمایش و قفل برقی صندوق عقب بگذارید تا بفهمید چرا می‌گوییم جدیدترین هاچ‌بک اپل، لاکچری است.  از همه مهم‌تر اپل استرا هاچ بک 2013، چیزی دارد که رقبای چینی و کره‌ای ندارند: 5 ستاره ایمنی که برای جاده‌های ناایمن ایران موضوع کمی نیست. نکته آخر در خصوص این خودرو، صندوق عقب آن است که مانند دیگر خودروهای هاچ بک نیست؛ بلکه فضای نسبتا خوبی برای مسافرت‌های خانوادگی دارد

در سایت دیوار آخرین مدل اپل استرا هاچ بک موجود در ایران که انصافا تعداد آن‌ها بسیار محدود است، چند آگهی خرید و فروش را به خود اختصاص داده است. برای مثال در یک مورد این خودرو با 50 هزار کیلومتر کارکرد 400 میلیون تومان و در آگهی دیگری صفر کیلومتر اپل استرا هاچ بک450 میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته کارشناسان خودرو می‌گویند این وسیله نقلیه تا 500 میلیون تومان هم قیمت‌گذاری شده است، اما توصیه می‌کنیم برای معامله راحت‌تر قیمت معقولانه را انتخاب کنید.

منبع : ویرلن  24 بهمن 1397
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری