تست همراه اول

سرویس خبر
15 بهمن 1397 ساعت 10:58
0 نظر

 

هیوندای توسان N با موتور 340 اسب بخاری از راه می‌رسد

به تازگی اطلاعات جدیدی در رابطه با هیوندای توسان N در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. موتور این خودرو حداقل 340 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

گزارشی جدید به تولید نسخه N هیوندای توسان اشاره می‌کند. گفته می‌شود موتور مورد استفاده در این خودرو حداقل 340 اسب بخار (254 کیلووات) قدرت تولید می‌کند. این اطلاعات توسط منابع داخلی هیوندای در اختیار Auto Express قرار گرفته است. به نظر می‌رسد این خودرو نزدیک به 2 سال دیگر از راه می‌رسد. این منابع در رابطه با مشخصات فنی این خودروی کره‌ای اطلاعاتی منتشر نکرده‌اند؛ با این حال به این نکته اشاره کرده شده که سرعت هیوندای توسان N در کمتر از 6 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مدل بروز شده هیوندای توسان سال گذشته میلای در معرض دید عموم قرار گرفت. این خودروی کره‌ای در نمونه استاندارد خود دارای یک موتور 4 سیلندر با حجم 2.0 لیتر بوده که قدرتی برابر با 164 اسب بخار (122 کیلووات) و گشتاوری برابر با 204 نیوتون متر تولید می‌کند. خریداران می‌توانند این خودرو را با موتور 2.4 لیتری نیز سفارش دهند که قادر به تولید 181 اسب بخار (135 کیلووات) قدرت و 237 نیوتون متر گشتاور است. هیوندای توسان یک کراس‌اوور کامپکت است بنابراین فضای کمی برای موتور آن در نظر گرفته شده است. با توجه به این موضوع، مهندسان بخش N این کمپانی کره‌ای برای استفاده از موتور 340 اسب بخاری، کار سختی پیش‌روی خود دارند.

خودروی هیوندای ولستر N به یک موتور 2.0 لیتری توربوشارژ مجهز شده است. این موتور قدرتی برابر با 275 اسب بخار (205 کیلووات) و گشتاوری برابر با 353 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این احتمال وجود دارد که مهندسان بخش N هیوندای بتوانند 65 اسب بخار قدرت بیشتر از این موتور استخراج کنند.

منابع منتشر کننده این اطلاعات به عرضه خودروی بعدی نمونه N هیوندای در سال آینده میلادی اشاره کرده‌اند. این خودرو بر اساس هیوندای i20 توسعه پیدا می‌کند و به موتور 250 اسب بخاری مجهز می‌شود. هیوندای در حال توسعه یک خودروی اسپرت جدید با نام Halo است. در صورتی که به دنبال خرید یک خودروی اسپرت ولی لوکس هستید، برند زیرمجموعه هیوندای در حال توسعه چنین محصولی است.

به نظر می‌رسد مدل قدرتمندتر خودروی جنسیس G70 در راه است. در حال حاضر قدرتمندترین نمونه این خودروی کره‌ای از یک موتور 6 سیلندر با حجم 3.3 لیتر بهره می‌برد. این موتور به همراه توربوشارژر قادر به تولید 365 اسب بخار (272 کیلووات) قدرت است. این قدرت تولیدی موتور به صورت استاندارد به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود، البته می‌توان این خودرو را مجهز به سیستم چهار چرخ محرک نیز سفارش داد.  15 بهمن 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری