سرویس خبر
6 بهمن 1397 ساعت 11:18
0 نظر

 

کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O گوگل 17 اردیبهشت برگزار می‌شود

گوگل امسال هم با انتشار معمایی سعی داشت کاربران را به تکاپو بیندازد تا اطلاعاتی درباره کنفرانس توسعه‌دهندگان این شرکت به دست آورند، ولی یکی از کاربران باهوش توئیتر توانست به نحو دیگری تاریخ این کنفرانس را پیدا کند.

کنفرانس بعدی توسعه‌دهندگان گوگل I/O هفتم ماه مه (۱۷ اردیبهشت) در آمفی تئاتر شورلاین واقع در مانتین ویو کالیفرنیا برگزار خواهد شد. تاریخ این کنفرانس توسط کاربر باهوشی به نام تیل کوتمان در توئیتر کشف شد که به طور تصادفی از یک میانبر مخفی که در جدیدترین پازل اکانت توئیتر گوگل استفاده کرد و توانست اطلاعات مخفی‌شده در اسنیپت کد JSON این شرکت را پیدا کند.

حل پازل‌های I/O معمولا کار سختی است. امسال هم گوگل توئیتی ۱۲ خطی به همراه یک لینک منتشر کرد که ویدیویی حاوی روایت صوتی همان متن به همراه اشکال مرموزانه و موسیقی امبینت است. با اطمینان نمی‌توان گفت که منظور گوگل از این توئیت چیست، ولی به احتمال زیاد این پیغام نوعی پازل برنامه‌نویسی است که اکثر کاربران عادی توئیتر به راحتی نمی‌توانند آن را رمزگشایی کنند.

اما خوشبختانه کاربرانی مثل کوتمان توانستند توئیتی قدیمی‌تر از اکانتی به نام @internaltest189 که الان حذف شده را پیدا کنند که حاوی تاریخ برگزاری این کنفرانس بوده است.

اگرچه این اتفاق باعث شد که پازل گوگل آن‌قدرها که باید و شاید کاربران را درگیر نکند، ولی در مجموع غافل‌گیرکننده نبود که کنفرانس I/O در هفتم تا نهم ماه مه برگزار شود. این کنفرانس معمولا در هفته‌های نخست ماه مه برگزار می‌شود و پارسال هم هشتم همین ماه برگزار شد.

نسبت به سال گذشته چیزهایی زیادی برای گوگل تغییر کرده است. این شرکت پارسال نسخه بتای اندروید پی، گوگل نیوز، و پروژه‌ای به نام Duplex AI را معرفی کرد که با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به جای شما برایتان تماس تلفنی یا قرار ملاقات تنظیم کند. این شرکت بعدا قول داد که شفافیت بیشتری در قبال این پروژه داشته باشد تا کسانی که با این سیستم هوش مصنوعی صحبت می‌کنند متوجه شوند که دارند با یک سامانه AI حرف می‌زنند. این محصول اکنون برای شماری از کاربران پیکسل در دسترس قرار گرفته، اما هنوز سازوکار استفاده از این فن‌آوری به صورت آنی کمی ابهام دارد.

دوپلکس قطعا در کنفرانس I/O امسال هم موضوع جذابی خواهد بود ولی علاوه بر آن می‌توانیم شاهد آپدیت گوگل لنز، مپس، نیوز و البته نسخه بعدی اندروید نیز باشیم. ضمنا با توجه به برنامه‌های گوگل برای همکاری با ارتش آمریکا و احتمال همکاری این شرکت با پروژه‌ای تحقیقاتی در بازار چین، سخت‌گیری‌ها و ریزبینی‌های زیادی نسبت به کنفرانس امسال این شرکت وجود خواهد داشت. گوگل قبلا در واکنش به انتقادات مردم وعده داده بود که در پروژه پهپادهای وزارت دفاع آمریکا شرکت نخواهد کرد.

البته احتمالا در خود این کنفرانس صحبتی از موضوعات مزبور به میان نمی‌آید، ولی در ماه‌های منتهی به مه، علاوه بر این محصولات و خدمات جدید این شرکت، بحث‌های زیادی درباره مباحث فوق شکل خواهد گرفت.  6 بهمن 1397
0 نظر
3.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری