تست همراه اول

سرویس خبر
7 بهمن 1397 ساعت 11:18
0 نظر

 

اولین تصاویر مخفیانه بی‌ام‌و i4 منتشر شد

شرکت بی‌ام‌و به دنبال افزایش فعالیت خود در زمینه خودروهای برقی است. به تازگی تصاویر مخفیانه بی‌ام‌و i4 در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

اولین تصاویر جاسوسی خودروی بی‌ام‌و i4 در فضای مجازی منتشر شد. این خودرو که قدم بعدی بی‌ام‌و در بخش خودروهای برقی و همچنین خودروهای سری i این کمپانی آلمانی محسوب می‌شود، محصولات تسلا را مورد هدف قرار داده است. این خودرو یا ورود به بازار، مشکلات زیادی را برای شرکت تسلا ایجاد خواهد کرد.

شاید جالب‌ترین نکته در رابطه با بی‌ام‌و i4، طراحی ظاهری آن باشد. این خودرو از طراحی معمولی بهره می‌برد و در حقیقت شبیه بی‌ام‌و سری 4 گرن کوپه است. بسیاری از علاقه‌مندان به صنعت خودرو منتظر طراحی شبیه به بی‌ام‌و i8 بودند، با توجه به این موضوع انتظار می‌رفت بی‌ام‌و i4 نسخه 4 درب بی‌ام‌و i8 باشد که به نظر می‌رسد چنین تصوری غلط است.

به نظر می‌رسد بی‌ام‌و تصمیم گرفته خودروی برقی جدید خود را بر اساس خودروهای بنزینی خود طراحی کند. این سبک طراحی باعث می‌شود مشتریان نسبت به این خودرو حس عجیبی نداشته باشند. بی‌ام‌و i4 اولین خودروی سری i این برند آلمانی محسوب می‌شود که روی موفقیت تجاری آن در بازار تمرکز شده است.

در حال حاضر سبک طراحی بی‌ام‌و سری 4 گرن کوپه در بازار محبوبیت زیادی دارد و با توجه به این موضوع، بی‌ام‌و i4 با این سبک طراحی به دنبال موفقیت در بازار است. این خودرو از المان‌های خاصی در طراحی خود بهره می‌برد که برای مثال می‌توان به نحوه طراحی سپرهای جلو و عقب این خودروی آلمانی اشاره کرد. این تغییرات باعث شده حس یک خودروی برقی به بیننده القا شود.

نحوه طراحی کلیه‌ای شکل جلوپنجره این خودرو شبیه به دیگر محصولات سری i بی‌ام‌و است. دستگیرهای درب این خودرو از طراحی منحصر به‌فردی بهره می‌برد. این کمپانی آلمانی در گذشته اعلام کرده بود برای طراحی خودروی بی‌ام‌و i4، از خودروی مفهومی i Vision Dynamics الهام می‌گیرد. این خودروی مفهومی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال 2017 در‌ معرض دید عموم قرار گرفته بود.

بی‌ام‌و i4 بر اساس پلتفرم CLAR این برند آلمانی توسعه پیدا می‌کند. از این پلتفرم برای توسعه خودروهای سری 3 و محصولات بالاتر از آن استفاده شده است. برخی گزارش‌ها به این موضوع اشاره کرده‌اند که بی‌ام‌و i4 در خودروهای سری 4 قرار می‌گیرد که در نسخه‌های مختلف شامل بنزینی، دیزلی، پلاگین هیبریدی و تمام برقی برای فروش به بازار عرضه می‌شود. بی‌ام‌و i4 2021 در نسخه‌های مجهز به سیستم چهار چرخ محرک و یا محور عقب در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. نمونه پایه این خودرو دارای یک موتور برقی است.

مدل‌های گران‌تر بی‌ام‌و i4 از دو موتور برقی بهره می‌برند. هر یک از این موتورها روی یک محور قرار می‌گیرد. بی‌ام‌و قصد دارد برد خودروی i4 را به 700 کیلومتر افزایش دهد که در صورت دستیابی به این هدف، یک موفقیت بسیار بزرگ را برای خود رقم می‌زند. علاوه بر برد این خودرو، شتاب بالا نیز یکی از اهداف بی‌ام‌و برای این خودروی برقی محسوب می‌شود.  7 بهمن 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری