جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
3 بهمن 1397 ساعت 09:59
0 نظر

 

تصاویر توئیتر به طور خودکار از موبایل‌های چینی هوآوی حذف می‌شود

بر اساس گزارش کاربران به نظر می‌رسد که تصاویر دانلودی از اپلیکیشن توئیتر به طور خودکار از روی دستگاه‌های چینی هوآوی حذف می‌شود. این شرکت تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

هوآوی که حالا در مرکز جنگ تجاری میان آمریکا و چین قرار گرفته، در حال سپری کردن شرایط و ایام نامناسبی است. این شرکت در چند وقت اخیر در برخی کشورها، به‌خصوص کشورهای غربی، با مشکلات مختلفی مواجه شده، و تصمیمات مسئولان این شرکت حتی صدای خیلی از کاربران چینی را درآورده است.

بعد از این که اعلام شد هوآوی لانچرهای شخص ثالث را در EMUI 9 بلاک می‌کند، حالا ظاهرا تصاویر دانلودشده از اپ توئیتر هم به طور خودکار از تلفن‌های این شرکت در کشور چین حذف می‌شود. به دنبال این خبر، تعداد زیادی از کاربران در انجمن‌های کاربری آنلاین به انتقاد از این اتفاق زبان گشوده‌اند.

یکی از کاربران وبسایت ردیت ضمن تایید این مشکل گفت پس از دریافت آپدیتی ۳.۵ مگابایتی در آنر نوت ۱۰ خود متوجه شده که تصاویر توئیتر دارند حذف می‌شوند. او می‌گوید این مشکل مختص کشور چین است، چون او یک موبایل هوآوی پی ۲۰ پرو هم دارد که چون مدل مخصوص چین نبوده چنین مشکلی ندارد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این آپدیت باعث حذف تصاویری می‌شود که از طریق اپ توئیتر دانلود شده، بنابراین تصاویری که از مرورگرهای وب دریافت شده باشند دچار مشکل نمی‌شوند. برخی از کاربران اظهار داشتند که با استفاده از نسخه‌های قبلی این اپلیکیشن توانسته‌اند جلوی بروز این مشکل را بگیرند.

اگرچه به نظر می‌رسد که اپ توئیتر عامل حذف تصاویر در پس‌زمینه سیستم عامل باشد، ولی در حال حاضر گزارشات واصله فقط از کاربران هوآوی به گوش می‌رسد و هیچ گزارشی مبنی بر حذف تصاویر توئیتر از دستگاه کاربران سایر شرکت‌ها ثبت نشده است.

توئیتر یا هوآوی تاکنون به طور رسمی درباره این مسئله اظهار نظر نکرده‌اند. شایان ذکر است که توئیتر مثل سایر شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام و بقیه سرویس‌های گوگل در کشور چین مسدود است. کاربران این کشور با استفاده از ابزارهای دور زدن فیلترینگ به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا می‌کنند، هرچند خیلی از این ابزارها هم مسدود شده‌اند.

مدتی پیش، هوآوی اعلام کرده بود که لانچرهای شخص ثالث را در EMUI 9 بلاک می‌کند. این شرکت همچنین امکان قفل‌گشایی بوت‌لودر را نیز حذف کرده بود. علاوه بر این، چندی قبل، مدیر عامل این شرکت، ژنگ‌فی، گفته بود که این شرکت در استقلال کامل به سر می‌برد و تحت کنترل دولت پکن نیست.  3 بهمن 1397
0 نظر
4.25
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری