سرویس خبر
1 بهمن 1397 ساعت 15:25
3 نظر

 

انتقاد رئیس جمهور از بی اخلاقی‌ها در فضای مجازی

رئیس جمهور صبح امروز در جمع وزیر و مدیران ارشد وزارت ارتباطات به انتقاد از برخی بی اخلاقی ها در فضای مجازی پرداخت.

فضای مجازی در سال‌هایی که در کشور ما همه گیر شد با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو بوده و جدا از فیلترینگ عدم شناخت کاربران از این فضا و رعایت نکردن برخی از رفتارها این شبکه پر مخاطب را دچار چالش‌های فراوانی برای ایرانیان کرده است. امروز رئیس جمهور نیز به این بخش از فضای مجازی پرداخته و صحبت‌های جالبی در مورد آن کرده است.

به گزارش جی اس ام به نقل از خبرگزاری مهر، جناب آقای روحانی در این باره گفته که لحن ما ایرانی‌ها در فضای مجازی خیلی نامناسب است.

در فضای مجازی متأسفانه لحن های ما نامناسب است و آن طور که من در یکی دو مقاله خوانده ام، می‌گویند لحن ما ایرانی ها در فضای مجازی نسبت به کشورهای پیشرفته در این رابطه نامناسب‌تر است. چرا ما باید با لحن بدی با هم صحبت کنیم؟ حالا درست است ما این مثل را داریم که «حیا در چشم است» و این لحن های نامناسب در فضای مجازی اتفاق می افتد اما به هر حال همچنان رعایت‌های اخلاقی و اسلامی را داریم و باید رعایت کنیم.

وی اظهار داشت:

برای کسی که تازه با این ابزار آشنا شده و از آن استفاده می‌کند خطر بیشتری دارد نسبت به کسی که مدت هاست با این ابزار و شبکه های مجازی آشنایی داشته و استفاده کرده است. به طور مثال شما وقتی تلویزیون جدیدی می خرید، روز اول برایتان خیلی تازگی دارد و تلاش می کنید مدت زیادی پای برنامه های تلویزیون بنشینید اما در روزها و ماه های بعد برایتان تکراری شده و صرفاً برخی برنامه هایی که مدنظر دارید را از آن تماشا می کنید.

باید سواد رسانه ای جوانان را افزایش دهیم

رئیس جمهور یادآور شد:

باید یکی از درس های آموزش و پرورش در مقطع دبستان این باشد که به بچه ها بگویند از این ابزار چگونه باید استفاده کنند. والدین بدانند چگونه با فرزندانشان صحبت کنند. معلم ها بدانند در کلاس چطور رفتار کنند.

وی افزود:

شما در خارج از کشور نمی بینید مردم مثل ایران اینقدر گوشی دستشان بگیرند. برای اینکه همه چیز متراکم شده در این فضای مجازی. چون ما رسانه آزاد نداریم و یک رسانه دولتی، رادیو و تلویزیون داریم. اگر ما ۵۰۰ رسانه داشتیم در فضای مجازی این همه تورم نمی‌شد. تورم که فقط در اجناس و مواد غذایی نیست.


   1 بهمن 1397
3 نظر
2.60
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری