سرویس خبر
1 بهمن 1397 ساعت 12:30
1 نظر

رپورتاژ آگهی

چه اتوبوس های برای سفر طولانی مناسب هستند

این روزها مسافرین برای اینکه در هزینه های خود در رفت آمد های طولانی صرفه جویی کنند به دنبال وسایل نقلیه ای می روند که در هزینه های خود در سفر کمتر هزینه کنند برای همین خاطر از اتوبوس ها برای سفر خود استفاده می کنند. بیشتر افرادی که از اتوبوس برای سفر خود استفاده می کنند، دانشجو هستند.

این روزها مسافرین برای اینکه در هزینه های خود در رفت آمد های طولانی صرفه جویی کنند به دنبال وسایل نقلیه ای می روند که در هزینه های خود در سفر کمتر هزینه کنند برای همین خاطر از اتوبوس ها برای سفر خود استفاده می کنند. بیشتر افرادی که از اتوبوس برای سفر خود استفاده می کنند، دانشجو هستند.

امروزه به دلیل ماموریت های شغلی، تحصیل و یا سربازی تعداد سفر های داخلی افزایش یافته است. از آن جایی که سفر با اتوبوس یکی از ارزان ترین روش های سفر است این وسیله تقاضای زیادی نسبت به سایر وسایل حمل و نقل دارد. همین افزایش تقاضا خود منجر به افزایش شرکت های مسافربری و رقابت شده و در نتیجه هر فرد خصوصا در مسیر های پر تردد، توانایی انتخاب بیشتری پیدا نموده است. در ادامه در مطلب گردشگری ایران و جهان در مورد آشنایی با بهترین اتوبوس های مسافرتی بیشتر صحبت می کنیم

اگر از بلیط و موارد مربوط به آن و هم چنین پایانه خرید بلیط اتوبوس بگذریم، نوع اتوبوسی که در هر شرکت به ارائه خدمات می پردازد یکی از موارد مهمی است که سهم زیادی در جذب مسافر دارد. همچنین می توانید با استفاده از بلیط قطار سفر آرامی داشته باشید در ادامه با برخی از اتوبوس هایی که در کشور مشغول فعالیت هستند، آشنا می شویم.

اتوبوس ولوو  B12 B TX

شیشه ها دو جداره، موتور 6 سیلندر با قدرت 420 اسب بخار، دارای ترمز موتور EPG (اگزوز، پرشر و گاورنر)، 2 کیسه هوا در محور جلو و 4 تا برای محور عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع و سوختگیری از دو سمت و ظرفیت سر نشین 42 نفر به علاوه 2 نفر راننده و کمک راننده از ویژگی های فنی و وجود کولر، یخچال، تابلو مسیر دیجیتالی، تلویزیون، میکروفون، ویدئو، پرده برقی برای شیشه جلو، مکانیزم هشدار دهنده موقعی که در جعبه ها باز می شود، پروژکتور مه شکن و سیستم گرمایی مناسب از جمله امکانات رفاهی آن می باشند.

همانطور که می دانید در اتوبوس مانند قطار و هواپیما فضای زیادی برای مسافران در نظر گرفته نشده است و باید مسافران در سفر خود نکاتی را برای رعایت حالت دیگر مسافران رعایت کنند. در سفرهای طولانی و سفرهایی که در طول شب انجام می شود باید از حرکاتی که موجب ناراحتی مسافران می شود جلوگیری کرد.

اتوبوس ولوو B12

از موارد مربوط به خود خودرو می توان به مواردی چون 6 سیلندر بودن، وجود سیستم های توربو شارژ، سیستم ترمز ABS، فرمان هیدرولیک، قابلیت سوختگیری از هر دو طرف اتوبوس، کیسه هوا در جلو و عقب و ظرفیت 44 نفر مسافر به همراه راننده و کمک راننده اشاره نمود. از امکانات رفاهی این ولوو کولر، یخچال، قهوه جوش، تلویزیون، میکروفون و رادیو، دوربین دنده عقب، سیستم گرمایی و جعبه کمک های اولیه را می توان نام برد.

اتوبوس اسکانیا

در مورد اتوبوس های اسکانیا به معرفی یکی از اتوبوس های توریستی آن می پردازیم که تولید آن در سال 2009 میلادی شروع و پس از آن یک سری تغییرات بر روی آن انجام شد. مجهز شدن به موتور یورو 6 که قدرتش به 410 اسب بخار می رسد، استفاده از سامانه کاهش کاتالیسی انتخابی برای بهبود عملکرد سیستم انتقال قدرت و صرفه جویی چشمگیر در مصرف سوخت به دلیل تجهیز شدن به گیربکس مدل GRSO895R از ویژگی های فنی آن می باشد.

در سفر با این اتوبوس مانند دیگر وسایل نقلیه مانند هواپیما و قطار، وسایلی مانند پتو و بالشت در اختیار شما قرار داده نمی شود و برای اینکه در سفر با اتوبوس از راحتی بیشتری برخوردار باشید سعی کنید که از پتو و با لشت شخصی خود استفاده کنید تا سفری دلپذیرتر داشته باشید.

استفاده از صندلی های تمام چرم، تجهیزات لوکس و سامانه سرگرمی برای تماشای فیلم و یا دسترسی به اینترنت از تغییرات داخلی این اتوبوس می باشند. این امکان برای مسافران وجود دارد که از طریق گوشی همراه و یا تبلت خود به این سامانه متصل شوند.

اسکانیا C12، اسکانیا C9 و اسکانیا مارال از برخی دیگر از مدل های ارائه شده توسط این کارخانه مشهور اتوبس سازی است. به طور کلی هم از نظر مسافران، در زمینه امکانات رفاهی و راحتی، و هم از نظر رانندگان، در زمینه فنی و قدرت موتور، این اتوبوس ها نسبت به رقیب خود ولوو از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

اتوبوس مان

این اتوبوس ساخت کشور آلمان است و خوش دست بودن و راحتی چیزی است که رانندگان در مورد یکی از مدل های این شرکت یعنی MAN S 2000 می گویند که نشان از محبوبیت این برند و این مدل دارد. چرخش راحت فرمان و قابلیت تنظیم به صورت تلسکوپی از مهم ترین ویژگی های بیان شده درباره آن است.

قرار گیری موتور پر قدرت آن در قسمت عقب و 2 مداره بودن ترمز و ریتاردر ترمز ها (این اتوبوس عملکرد بالایی نسبت به رقبای خود هنگام بارندگی و در جاده های لغزنده دارد) از ویژگی های برتر و بارز این برند هستندقرارگیری یخچال هم در قسمت جلو و هم در قسمت عقب، آب سرد کن، کولر، سیستم تهویه مناسب، کپسول آتشنشانی، جعبه کمک های اولیه و فضای حمل بار منظم از مشخصه های داخلی و رفاهی می باشند.

اتوبوس مان در بین رانندگان رتبه 1 را دارا است که شاید به دلیل طراحی زیبای داشبورد که به راحتی برای راننده قابل دسترس است، شیشه هایی که میدان دیدی عالی برای راننده فراهم می نماید، آینه های بغل برقی، چراغ هایی که در بالای شیشه جلو برای دید بهتر در شب نصب شده اند و آفتابگیر برقی باشد. مسافران به این اتوبوس رتبه 2 را داده اند که شاید به دلیل فضای داخلی ساده باشدصندلی کمک راننده و صندلی های مسافران ساخته گرامر آلمان است که با تکه پارچه هایی تزئین شده اند. در اتاق خواب مواردی چون آیفون، ضبط و پخش و بخاری تعبیه شده است.

منبع: سایت mr.bilit  1 بهمن 1397
1 نظر
4.33
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری