تست همراه اول

سرویس خبر
30 دی 1397 ساعت 10:53
2 نظر

 

مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل را متوقف می کند

مایکروسافت اعلام کرد که به‌زودی پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل را متوقف می‌کند. خبری که حکایت از خداحافظی همیشگی با ویندوز 10 موبایل و شاید پایان حضور مایکروسافت در عرصه تلفن‌های هوشمند دارد.

مایکروسافت اعلام کرد که پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل را چند ماه آینده متوقف می‌کند. این شرکت کاربران خود را به سمت دو سیستم‌عامل دیگر موبایل یعنی اندروید و ios فراخوانده است. ویندوز 10 موبایل سال 2016 رسما پا به عرصه تلفن‌های هوشمند گذاشت، مایکروسافت 3 سال به این سیستم‌عامل فرصت دارد تا بتواند محبوبیت پیدا کند اما این سه سال پروژه مایکروسافت به‌طور کامل شکست خورد و به همین دلیل این کمپانی اکنون پس‌ازاین شکست تصمیم گرفته تا برای همیشه پرونده ویندوز 10 موبایل را ببندد و از آن به‌عنوان شکست فناوری یاد کند.

مایکروسافت اعلام کرده که پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل در تاریخ 10 دسامبر 2019 به پایان خواهد رسید. پس‌ازاین تاریخ، به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید، اصلاحیه‌های غیرامنیتی و گزینه‌های پشتیبانی رایگان دیگر ارائه نمی‌شود. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرده که تلفن هوشمند شما که سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل دارد پس از 10 دسامبر 2019 دیگر پشتیبانی نمی‌شود بنابراین مایکروسافت به دارندگان گجت های ویندوز 10 موبایلی پیشنهاد می‌کند به گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید یا ios کوچ کنند.

گفته می‌شود برخلاف ویندوز 7 که توسط ویندوز 10 جایگزین شد دیگری خبری از جایگزین نیست و باید پرونده حضور مایکروسافت در حوزه سیستم‌عامل‌های موبایل را ببندیم، چراکه این کمپانی قافیه را به اندروید و ios باخته است.

مایکروسافت هرگز در بازار تلفن همراه نقش مهمی نداشته است بنابراین تعجبی ندارد که اکنون باید با سیستم‌عامل محبوبش ویندوز 10 موبایل برای همیشه خداحافظی کنیم.  30 دی 1397
2 نظر
3.67
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری