تست همراه اول

سرویس خبر
10 دی 1397 ساعت 17:24
0 نظر

 

درآمد سالانه هوآوی برای اولین بار از مرز 100 میلیارد دلار عبور کرد

شرکت هوآوی برای نخستین بار توانست میزان درآمد سالانه خود را به بیش از 100 میلیارد دلار برساند و حالا با سال نسبتا خوبی که پشت سر گذاشته به اهداف پیش روی خود چشم دوخته است.

غول تکنولوژی چینی هوآوی به تازگی در خبری اعلام کرد که برای اولین بار در تاریخ، درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۸ از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است. این اتفاق پس از وفای به عهد این شرکت در خصوص فروش ۲۰۰ میلیون دستگاهی می‌افتد که پیش‌بینی شده بود در سال ۲۰۱۸ به فروش می‌رسد. این دستاورد علی‌رغم همه خبرهایی است که در سطح جهانی از تحریم محصولات چینی توسط دولت آمریکا به گوش می‌رسد.

به گزارش رویترز، گو پینگ، عضو موقت هیئت مدیره هوآوی، در آخرین نطق خود در آستانه ورود به سال جدید میلادی گفت امسال درآمد این شرکت به ۱۰۹ میلیارد دلار رسیده که ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر است و بیشترین میزان رشدی است که هوآوی در طول دو سال گذشته ثبت کرده است.

از سال ۲۰۱۲ اعلام شده بود که هوآوی می‌تواند تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا بود، چون ادعا می‌شد که تلفن‌های هوشمند و سایر گجت‌های این شرکت می‌توانند اطلاعات محرمانه کاربران را برای دولت چین ارسال کنند. حالا با توجه به این که 5G سال بعد به بازار می‌آید، خیلی‌ها نگران این هستند که به خاطر پیشرفت‌های عظیم این شرکت در حوزه ارتباطات، از زیرساخت‌ها و تجهیزات هوآوی استفاده شود. به‌علاوه، این شرکت تاکنون بیش از ۲۵ قرارداد امضا کرده تا در سراسر دنیا بستر استفاده از شبکه 5G را فراهم سازد. هوآوی همچنین بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات ارتباطی در دنیاست و پس از سامسونگ در میان شرکت‌های سازنده تلفن هوشمند جایگاه دوم را در اختیار دارد.

هفته گذشته گزارشات حاکی از آن بود که رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، می‌خواهد سال آینده فرمانی اجرایی صادر کند تا از دسترسی شرکت‌های آمریکایی به تجهیزات مخابراتی هوآوی جلوگیری نماید. ولی با پیشرفت سریع بازار تکنولوژی‌های جهانی، به نظر نمی‌رسد که اقدامات آمریکا بتواند تاثیر چندانی بر رشد این غول بزرگ چینی داشته باشد.  10 دی 1397
0 نظر
3.86
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری