تست همراه اول

سرویس خبر
10 دی 1397 ساعت 14:15
1 نظر

 

هیوندای سانتافه 2019، اولین خودروی مجهز به سنسور اثر انگشت در جهان

در گذشته نه چندان دور شاهد رونمایی از نسل جدید هیوندای سانتافه بودیم. این خودرو به اسکنر اثر انگشت مجهز می‌شود.

هیوندای از سه ماهه اولیه سال آینده میلادی برای مدل 2019 خودروی سانتافه سنسور اثر انگشت در نظر می‌گیرد. این شرکت به تازگی پیش نمایشی از این فناوری را در مراسمی در کشور چین در معرض دید عموم قرار داده است. این فناوری اولین بار در کشور چین حضور پیدا می‌کند؛ با این حال خریداران در دیگر کشورها نیز به آن دسترسی پیدا می‌کنند. در حال حاضر هیوندای تاریخ دقیق استفاده از این فناوری در دیگر بازارها را مشخص نکرده است.

استفاده از سنسور اثر انگشت نه تنها به راننده اجازه می‌دهد قفل خودروی خود را باز کند، بلکه امکان روشن کردن خودرو را نیز برای آن فراهم می‌کند. هیوندای یک سنسور اثر انگشت برای دستگیره درب و یک اسکنر دیگر برای دکمه استارت استاپ هیوندای سانتافه 2019 در نظر گرفته است.

هیوندای قصد دارد از این فناوری استفاده‌های دیگر نیز داشته باشد. این سنسور می‌تواند اطلاعات مربوط به راننده را در خود ذخیره کند. زمانی که راننده توسط اثر انگشت خود درب خودرو را باز می‌کند، صندلی‌های و زاویه آینه‌ها بر اساس تنظیم گذشته راننده به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

هیوندای اعلام کرده این سیستم دقت بالایی دارد و میزان خطای آن یک به 50 هزار است. این تکنولوژی تا 5 برابر نسبت به کلیدهای موجود، حتی کلیدهای هوشمند نیز امنیت بالاتری دارد. این سیستم از فناوری Dynamic Update بهره می‌برد که باعث می‌شود دقت آن به مرور زمان بهبود پیدا کند. هیوندای قصد دارد در آینده نزدیک کاربرد این فناوری را افزایش دهد و از آن برای تنظیم دما و تنظیم فرمان استفاده کند. انتظار می‌رود سایر محصولات این کمپانی کره‌ای نیز در آینده به اسکنر اثر انگشت مجهز شوند.

به احتمال زیاد سایر شرکت‌ها در آینده برای خودروهای خود فناوری مشابهی را در نظر می‌گیرند. برای بررسی امنیت این سیستم باید تا ورود نسل جدید هیوندای سانتافه به بازار چین صبر کنیم. لازم به ذکر است؛ احتمال هک شدن این سیستم از سوی هکرها و سرقت اطلاعات راننده توسط آن‌ها وجود دارد.  10 دی 1397
1 نظر
4.64
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری