جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
24 آذر 1397 ساعت 17:10
11 نظر

 

اپل به خاطر ناچ آیفون تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

یکی از خریداران آیفون XS می‌گوید با توجه به تصاویر تبلیغاتی این دستگاه فکر می‌کرده آیفون ناچ ندارد، و به همین خاطر او اکنون علیه شرکت اپل شکایت کرده است.

موبایل آیفون X اپل اولین تلفن هوشمندی نبود که از ناچ یا بریدگی بالای نمایشگر استفاده کرد. قبل از آن، تلفن هم Essential Phone این روش را به کار برده بود. ولی آیفون نخستین تلفن هوشمند جریان اصلی بود که از این ویژگی استفاده می‌کرد و این یکی از خصوصیات کلیدی آن بود. با توجه به نمایشگر لبه-تا-لبه و کاهش حاشیه‌های صفحه نمایش، دوربین و سنسورهای FaceTime و FaceID در این بریدگی قرار می‌گیرند.

اکنون بیزنس اینسایدر می‌گوید شکایتی از طرف شخصی به نام کورتنی دیویس در منطقه‌ی شمالی کالیفرنیا علیه اپل انجام شده است. خانم دیویس احساس می‌کند تصویر تبلیغاتی اپل برای آیفون XS و آیفون XS Max باعث شده او به اشتباه بیفتد. وی با توجه به تصاویر موجود فکر می‌کرده آیفونی که سفارش داده ناچ ندارد. در بخشی از این شکایت به این نکته اشاره می‌شود که تشخیص ناچ با توجه به مشکی بودن تصویر پس‌زمینه‌ی دستگاه چقدر دشوار است.

در شکایت خانم دیویس آمده است: «در وبسایت مدعی علیه و در تبلیغات فروشگاه‌هایی که این محصول را می‌فروشند، به وضوح پیداست که تصاویر بخش‌هایی از نمایشگر این محصول را مخفی می‌کند. مدعی، دیویس، با اتکا بر این تصاویر فکر می‌کرده که آیفون XS و آیفون XS Max در بالای بدنه‌ی خود ناچ ندارد.»

این پرونده به دنبال دادخواهی سنخی و دریافت غرامت از اپل است. علاوه بر این، ادعاهای دیگری هم وجود دارد؛ مثلاً گفته می‌شود اپل در اعلام تعداد پیکسل‌های صفحه نمایش اغراق کرده، در حالی که تعداد پیکسل‌ها به خاطر گوشه‌های گرد نمایشگر کمتر است.  24 آذر 1397
11 نظر
5.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری