تست همراه اول

سرویس خبر
17 آذر 1397 ساعت 16:30
1 نظر

 

فولکس واگن به زودی توسعه موتورهای بنزینی را متوقف می‌کند

شرکت‌های بیشتری در بخش خودروهای برقی سرمایه‌گذاری می‌کنند. در همین راستا شرکت آلمانی فولکس واگن قصد دارد در آینده نزدیک تولید خودروهای مجهز به موتورهای احتراق داخلی خود را متوقف کند.

فولکس واگن یکی از شرکت‌هایی بوده که قصد دارد خودروهای الکتریکی زیادی را روانه بازار کند. خودروهای آینده این برند، I.D. به صورت تمام برقی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود فولکس واگن بتواند در این بخش از بازار، کمپانی مطرح تسلا را شکست دهد. فولکس واگن برای دستیابی به این هدف باید تغییراتی را برنامه‌های خود ایجاد کند.

در صورتی که فولکس واگن خواهان پیشتازی در زمینه تولید خودروهای برقی باشد، باید تولید خودروهای بنزینی و دیزلی خود را متوقف کند. به نظر می‌رسد این تغییر در آینده نزدیک در محصولات این کمپانی آلمانی اعمال می‌شود. بر اساس گزارشی که از سوی بلومبرگ در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است، نسل آینده موتورهای احتراقی فولکس واگن آخرین نسل این موتورها خواهد بود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، نسل جدید موتورهای دیزلی و بنزینی شرکت فولکس واگن در سال 2026 به بازار عرضه می‌شود. در صورتی که گزارش بلومبرگ صحت داشته باشد، این برند آلمانی پس از سال 2026 موتورهای احتراق داخلی جدیدی را توسعه نمی‌دهد. به نظر می‌رسد فولکس واگن قصد دارد تنها موتورهای برقی را توسعه دهد. این کمپانی در گذشته به علت تقلب در عملکرد موتورهای دیزلی خود، با جریمه‌های سنگینی روبه‌رو شد.

مدیر بخش استراتژی فولکس واگن در این رابطه گفته است:

همکاران ما در حال توسعه آخرین پلتفرم برای خودروهای تولیدکننده گاز آلاینده CO2 هستند. ما به دنبال کاهش شدید تولید خودروهای مجهز به موتورهای احتراق داخلی هستیم.

علاقه‌مندان به صنعت خودرو باید از سال آینده میلادی منتظر عرضه خودروهای تمام الکتریکی فولکس واگن به بازار باشند. این برند در ابتدا خودروی I.D. هاچ‌بک را روانه بازار می‌کنند. انتظار می‌رود این خودرو با نام I.D. Neo در اختیار خریداران قرار بگیرد. فولکس واگن قصد دارد تا سال 2025 نزدیک به 80 خودروی تمام برقی جدید توسط تمام برندهای زیرمجموعه خود شامل آئودی و پورشه را عرضه کند. تا سال 2030 تمام خودروهای تولیدی این برند دارای یک نمونه برقی خواهند بود.

پس از ورود خانواده محصولات I.D.، فولکس واگن موتورهای احتراق داخلی خود را بهبود می‌دهد. انتظار می‌رود پس از سال 2050 شاهد عرضه برخی از خودروهای بنزینی از سوی این شرکت برای تعدادی از بازارها باشیم، چرا که تمام خریداران قادر به تصاحب خودروی برقی نخواهند بود. در نهایت فولکس واگن نسل جدیدی از موتورهای احتراق داخلی را توسعه نمی‌دهد.

یکی از مسئولان فولکس واگن اعلام کرده خودروهای دیزلی باعث کاهش آلودگی شهرها می‌شود؛ با این حال انتشار گاز CO2 باعث افزایش گرمایش زمین می‌شود. فولکس واگن به معاهده پاریس کاملا پایبند است و در همین راستا انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط خودروهای این برند در آینده کاهش پیدا می‌کند.

  17 آذر 1397
1 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری