تست همراه اول

سرویس خبر
16 آذر 1397 ساعت 16:45
0 نظر

 

احتمال تجهیز تویوتا کرولا به سیستم چهار چرخ محرک

به تازگی نسل جدید تویوتا کرولا سدان به صورت رسمی معرفی شده است. به نظر می‌رسد این خودرو در نسخه‌ای مجهز به سیستم چهار چرخ محرک نیز در اختیار خریداران قرار بگیرد.

تویوتا دوران شلوغی را در نمایشگاه خودروی لس آنجلس سپری می‌کند. در این نمایشگاه شاهد معرفی نمونه TRD خودروهای تویوتا کمری و آوالون، مدل 2020 تویوتا کرولا هیبریدی و تویوتا پریوس مجهز به سیستم چهار چرخ محرک بودیم. تویوتا پریوس AWD-e به یک سیستم مخصوص مجهز شده چرا که این سیستم به صورت فیزیکی با چرخ‌های عقب اتصالی ندارد. تویوتا برای محور عقب این خودرو یک موتور برقی در نظر گرفته که قدرت تولیدی آن به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و راننده به یک خودروی مجهز به سیستم چهار چرخ محرک دسترسی پیدا می‌کند.

سیستم چهار چرخ محرک AWD-e با خودروی لکسوس UX250h در ایالات متحده آمریکا معرفی شد. این نمونه قادر به تولید 176 اسب بخار قدرت است. به نظر می‌رسد این سیستم در دیگر خودروهای تولیدی تویوتا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس اعلام Autoguide، مدیر تویوتا در آمریکای شمالی، Jack Hollis احتمال استفاده از این سیستم در تویوتا کرولا وجود دارد. Hollis در این رابطه اعلام کرده است:

بدون هیچ شکی استفاده از سیستم چهار چرخ محرک در سایر خودروهای ما مورد بررسی قرار می‌گیرد. مدیر عامل تویوتا در گذشته اعلام کرده بود قصد دارد تمام خودروهای تولیدی ما دارای یک نمونه هیبریدی نیز باشد. علاوه بر هیبریدی، توسعه خودروهای برقی نیز در برنامه ما قرار دارد. در حال حاضر نمی‌توانیم در رابطه با حضور سیستم چهار چرخ محرک در تویوتا کرولا اظهار نظر قطعی کنیم. مشتریان در ایالات متحده آمریکا به دنبال خرید خودروهایی مجهز به سیستم چهار چرخ محرک هستند، بنابراین ما به دنبال پاسخگویی به این نیاز مشتریان خود هستیم.

مدیر بخش طراحی تویوتا، Yoshiki San به این موضوع اشاره کرده که سیستم AWD-e را می‌توان به تویوتا کرولا اضافه کرد. تویوتا در کشور ژاپن نسخه‌های مختلفی از تویوتا کرولا هیبریدی را به فروش می‌رساند، با توجه به این موضوع تولید نمونه‌ای مجهز به سیستم چهار چرخ محرک AWD-e طبیعی به نظر می‌رسد. در حال حاضر نمی‌توان وجود این دستگاه در برنامه تویوتا را تایید کرد؛ با این حال احتمال توسعه آن وجود دارد.

به نظر می‌رسد تویوتا قبل از تولید تویوتا کرولا مجهز به AWD-e، قصد دارد میزان فروش تویوتا پریوس مجهز به این سیستم را مورد بررسی قرار دهد. به نطر می‌رسد 25 درصد از تولیدات این خودرو مربوط به نسخه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک AWD-e باشد. خودروهای سدان کامپکت کمی مجهز به سیستم چهار چرخ محرک در بازار به فروش می‌رسند که در میان آن‌ها می‌توان به سوبارو ایمپرزا اشاره کرد. نسل جدید مزدا 3 در نسخه‌ای مجهز به سیستم AWD به بازار عرضه می‌شود که می‌تواند رقیب سرسختی برای محصول شرکت سوبارو باشد

اگر شایعات صحت داشته باشد، تویوتا در حال توسعه یک نسخه مخصوص از تویوتا کرولا هاچ‌بک است. این خودرو علاوه بر مجهز شدن به سیستم چهار چرخ محرک، از ویژگی‌های جذاب دیگری نیز بهره می‌برد. انتظار می‌رود تویوتا در آینده محصولات زیادی را مجهز به سیستم چهار چرخ محرک معرفی و روانه بازار کند که شاید منطقی‌ترین آن‌ها، تویوتا کرولا هیبریدی باشد.  16 آذر 1397
1284 بازدید
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری