تست همراه اول

سرویس خبر
10 آذر 1397 ساعت 15:50
2 نظر

 

تویوتا پریوس 2019 با بهبود در طراحی معرفی شد

شرکت تویوتا در نمایشگاه خودروی لس آنجلس از مدل 2019 خودروی محبوب پریوس رونمایی کرد. این خودرو در مقایسه با نمونه کنونی تغییرات کمی را در طراحی خود تجربه کرده است.

در گذشته شاهد انتشار تیزرهایی از خودروی تویوتا پریوس از سوی سازنده آن در فضای مجازی بودیم و حال این شرکت ژاپنی مدل 2019 این خودرو را در معرض دید عموم قرار داده است. در نمایشگاه خودروی لس آنجلس خودروی تویوتا پریوس 2019 به صورت رسمی معرفی شد. این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد و در آمریکای شمالی مجهز به این سیستم به فروش می‌رسد.

سیستم مورد استفاده در این خودرو با نام AWD-e شناخته می‌شود که به احتمال زیاد حرف e به معنای الکتریکی است چرا که با یک خودروی هیبریدی روبه‌رو هستیم. ارتباط مستقیمی میان موتور و چرخ‌های عقب تویوتا پریوس 2019 وجود ندارد. تویوتا برای محور عقب این خودرو یک موتور برقی جداگانه در نظر گرفته که نیروی مورد نیاز برای سرعت صفر تا 9 کیلومتر بر ساعت این محور را تامین می‌کند تا راننده با مشکلی در زمان شتاب اولیه روبه‌رو نشود.

در این خودرو از یک کامپیوتر استفاده شده که میزان نیروی منتقل شده به محور عقب و همچنین چسبندگی آن به زمین را مورد بررسی قرار می‌دهد. در گذشته شاهد حضور این سیستم در نمونه ژاپنی تویوتا پریوس بودیم. به نظر می‌رسد کاهش فروش خودروهای سدان و افزایش فروش خودروهای کراس‌اوور و SUV در بازار ایالات متحده آمریکا باعث شده تویوتا خودروی پریوس را مجهز به سیستم چهار چرخ محرک در این کشور برای فروش عرضه کند.

تویوتا امید دارد 25 درصد از کل فروش پریوس در بازار ایالات متحده آمریکا مربوط به نمونه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک آن باشد. این خودرو مصرف سوخت بسیار مناسبی دارد. مصرف این خودرو در شهر برابر با 4.5 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت و در جاده برابر با 4.9 لیتر است. این مصرف سوخت، تویوتا پریوس 2019 را تبدیل به کم‌مصرف‌ترین خودروی مجهز به سیستم چهار چرخ محرک در بازار ایالات متحده آمریکا می‌کند.

علاوه بر سیستم چهار چرخ محرک AWD-e، تویوتا تغییراتی را در طراحی خودروی پریوس 2019 نیز اعمال کرده است. این خودرو در تریم‌های مختلف شامل L Eco، LE، XLE و Limited به فروش می‌رسد. تویوتا برای این محصول خود دو رنگ جدید قرمز سوپرسونیک و آبی طوفان الکتریکی را در نظر گرفته است. نمونه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک به رینگ‌های جدید 15 اینچی مجهز می‌شود.

در کابین این خودرو با طراحی آشنایی روبه‌رو هستیم. نمایشگر 4.2 اینچی این خودرو در نمونه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک از یک منوی جدید بهره می‌برد. در تریم XLE مجهز به سیستم AWD-e شاهد حضور سیستم گرم‌کن برای صندلی‌های جلو با امکان کنترل آن‌ها در 8 جهت هستیم. تمام نمونه‌های این خودرو به صورت استاندارد دارای سیستم امنیتی Safety Sense P شرکت تویوتا هستند. در حال حاضر قیمت این خودرو از سوی تویوتا اعلام نشده است. تویوتا پریوس 2019 در سال آینده میلادی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد،  بنابراین برای اطلاع از قیمت آن باید چند ماه دیگر منتظر بمانیم.  10 آذر 1397
2 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری