تست همراه اول

سرویس خبر
9 آذر 1397 ساعت 11:55
10 نظر

 

نسل جدید مزدا 3 معرفی شد

کمپانی مزدا سرانجام نسل جدید مزدا 3 را معرفی کرد که در دو نسخه 5 در هاچبک و 4 در سدان عرضه خواهد شد.

پس از انتشار تیزرهای تبلیغاتی، کمپانی مزدا سرانجام در نمایشگاه خودرو لس آنجلس از نسل جدید مزدا3 رونمایی کرد. اتفاق مهم در مورد نسل جدید این خودرو محبوب، استفاده از پیشرانه اسکای اکتیو X مزدا است که مدت‌ها منتظر آن بودیم.

البته مزدا در حال حاضر تنها وجود پیشرانه اسکای اکتیو X را تایید کرده و اطلاعات فنی و مشخصات آن را منتشر نکرده ولی می‌دانیم که بسته به منطقه عرضه، خریداران امکان سفارش موتورهای 1.5، 2.0 و 2.5 لیتری اسکای اکتیو G را دارند. این پیشرانه ورودی‌های هوا و پیستون‌های بهبودیافته‌ای دارد که عملکرد و مصرف سوخت آن را به حالت بهینه درآورده است. البته مزدا در برخی کشورها، مزدا3 جدید را با پیشرانه اسکای اکتیو D دیزلی با حجم 1.8 لیتری هم عرضه خواهد کرد. برای انتقال قدرت جعبه دنده‌های 6 سرعته دستی و اتوماتیک در نظر گرفته شده و خریداران می‌توانند سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک را هم برای خودرو خود سفارش دهند.

مزدا3 جدید همانند گذشته در دو نسخه هاچبک 5 در و سدان 4 در قابل خریداری است. در نسخه هاچبک طراحی مدرن‌تری به چشم می‌خورد چراکه نمای عقب خودرو شکل گرد و مدوری دارد و خطوط بدنه به بهترین شکل طراحی شده‌اند. در نسخه سدان خطوط برجسته‌تر و نمای معمول‌تری دارد.

در هر دو نسخه، در نمای جلو دماغه کشیده‌ای دیده می‌شود که در جلو آن یک جلو پنجره بزرگ و چراغ‌های مدرن و آینده نگرانه دیده می‌شود. یک نکته مهم دیگر در مورد طراحی مزدا3 جدید، ستون‌های A با قطر کم است که دید کافی از مسیر را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

مهندسین مزدا کابین نسل جدید مزدا3 را کاملا مینیمال و آینده نگرانه طراحی کرده‌اند. در داخل کابین کلیدهای کنترلی کمی دیده می‌شود و یک نمایشگر 8.8 اینچی در مرکز داشبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته شده است. از دیگر تجهیزات می‌توانیم به نمایشگر هدآپ اشاره کنیم که اطلاعات صفحه آمپر را بر روی شیشه جلو نمایش می‌دهد.

مزدا3 جدید به لطف استفاده از تکنولوژی‌ها و دستیارهای رانندگی جدید، رانندگی راحت‌تری دارد. از جمله این دستیارها می‌توانیم به سیستم Cruising & Traffic Support مزدا اشاره کنیم که امکان کنترل کردن خودرو در ترافیک را دارد و در شتاب گیری، ترمز و فرمان‌دهی به راننده کمک می‌کند. هشدار برخورد از جلو هم به پیشگیری از تصادف و برخورد با موانع کمک می‌کند.

   9 آذر 1397
6672 بازدید
10 نظر
5.00
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری