تست همراه اول

سرویس خبر
10 آذر 1397 ساعت 10:00
0 نظر

 

خودروی مفهومی آئودی E-Tron GT در نمایشگاه خودروی لس آنجلس معرفی شد

شرکت آئودی از یک خودروی مفهومی جدید رونمایی کرد. تولید خودروی مفهومی آئودی E-Tron GT از سال 2020 آغاز می‌شود و در سال 2021 در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

آئودی پس از انتشار چندین تیزر، خودروی مفهومی آئودی E-Tron GT را در معرض دید عموم قرار داد و اطلاعات کامل آن را نیز منتشر کرد. نزدیک به دو سال دیگر این خودروی آلمانی وارد خط تولید آئودی می‌شود. نمونه تجاری این خودرو تفاوت چندانی با نسخه مفهومی آن نخواهد داشت. خودروی مفهومی آئودی E-Tron GT سومین خودروی تمام برقی آئودی پس از خودروی کراس‌اوور E-Tron و E-Tron اسپرت‌بک محسوب می‌شود.

خودروی مفهومی آئودی E-Tron GT به علت فاصله زیاد بین دو محور چرخ‌های خود یک خودروی کلاسیک گرن توریسمو محسوب می‌شود؛ با این حال آئودی آن را یک خودروی کوپه 4 درب می‌داند. به علت وزن بالای باتری مورد استفاده در این خودرو، آئودی برای تولید بدنه آن از مواد سبکی استفاده کرده که در این میان فیبر کربن و آلومینیوم سهم بالایی داشته‌اند.

این خودرو دارای پلتفرم یکسان با دیگر محصول زیرمجموعه فولکس واگن، برند پورشه است. از این پلتفرم برای توسعه خودروی تمام برقی پورشه تایکان استفاده شده است؛ با این حال طراحی خودروی E-Tron GT، برند آن را مشخص می‌کند. این خودرو طراحی شبیه به آئودی A7 دارد. سقف هر دو خودرو از شیب تندی بهره می‌برند. آئودی اعلام کرده این سبک طراحی در محصولات آینده این کمپانی آلمانی نقش بیشتری را بر عهده خواهد داشت.

این خودروی مفهومی مدت زمان طولانی را در تونل باد سپری کرده تا بهترین نقاط ورودی هوا، نحوه طراحی رینگ‌ها و همچنین دیفیوزر مشخص شود. در این خودرو از رینگ‌های 22 اینچی با طراحی جذابی استفاده شده است. چراغ‌های LED این خودرو لیزری هستند که در محصولات آینده آئودی نیز حضور پیدا می‌کند. ورودی‌های هوای در نظر گرفته شده روی بدنه این خودرو برای خنک کردن قطعات، باتری و ترمزها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این خودرو قادر به حمل 4 سرنشین است. انتظار می‌رود کابین نمونه تجاری این خودرو شباهت زیادی به نمونه مفهومی آن داشته باشد. در کنسول مرکزی این خودرو یک  نمایشگر لمسی بزرگ خودنمایی می‌کند. آئودی برای این خودروی خود صندلی‌های مسابقه‌ای در نظر گرفته است. آئودی برای کابین این خودرو از پوست حیوانات استفاده نکرده است، بنابراین شاهد استفاده از چرم مصنوعی در این خودروی جذاب هستیم. پارچه صندلی‌های این خودرو از فیبرهای بازیافتی تولید شده است.

این خودروی تمام برقی به دو موتور الکتریکی مجهز شده است. هر یک از این موتورها روی یک محور قرار گرفته و بر اساس ادعای آئودی، این دو موتور در مجموع قادر به تولید 590 اسب بخار قدرت است. گشتاور تولیدی موتورها به هر 4 چرخ خودروی مفهومی آئودی E-Tron GT منتقل می‌شود. این خودرو به سیستم کنترلی مخصوصی مجهز شده که باعث می‌شود برای بهترین عملکرد، میزان نیروی منتقل شده به چرخ‌ها تنظیم شود.

آئودی اعلام کرده سرعت جدیدترین خودروی مفهومی آن در مدت زمان 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو برابر با 240 کیلومتر بر ساعت است. در این محصول از یک باتری 90 کیلووات ساعتی با فناوری لیتیوم یون استفاده شده که باعث می‌شود راننده تا مسافت 400 کیلومتر با این خودروی آلمانی رانندگی کند.

این خودرو از سیستم بازیابی انرژی بهره می‌برد که باعث صرفه‌جویی مصرف انرژی تا 30 درصد و افزایش برد آن شده است. به علت استفاده از سیستم 800 ولتی، شارژ صفر تا 80 درصد باتری این خودرو در مدت زمان 20 صورت می‌گیرد. خریداران می‌توانند به همراه این خودرو، پد شارژ وایرلس را نیز سفارش دهند تا قادر به شارژ بی‌سیم خودروی خود باشند. این خودرو در سال 2020 وارد خط تولید آئودی می‌شود و انتظار می‌رود اولین نمونه‌های تولید شده آن در سال 2021 در اختیار خریداران قرار بگیرد. در حال حاضر قیمت این خودرو از سوی آئودی مشخص نشده است و نمی‌توان در این رابطه اظهار نظر قطعی کرد.  10 آذر 1397
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری