سرویس خبر
28 آبان 1397 ساعت 15:10
1 نظر

 

فولکس واگن به جنگ تسلا می‌رود؛ ساخت یک کارخانه عظیم!

شرکت‌های بیشتری در زمینه تولید خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری می‌کنند. شرکت فولکس واگن قصد دارد با ساخت یک کارخانه بسیار بزرگ، با شرکت تسلا رقابت کند.

فولکس واگن خود را برای رقابت با شرکت تسلا آماده می‌کند. این کمپانی به تازگی خبر از ایجاد تغییراتی در کارخانه Zwickau خود در کشور آلمان داده است. با اعمال این تغییرات، Zwickau تبدیل به بزرگترین کارخانه تولید خودروهای الکتریکی در سراسر می‌شود که سالانه قادر به تولید 330 هزار دستگاه خواهد بود. فولکس واگن برای تبدیل این کارخانه به یک محل مخصوص تولید خودروهای برقی، سرمایه‌گذاری برابر با 1.2 میلیون یورو انجام داده است.

خودروی هاچ‌بک ID Neo اولین محصول تمام برقی محسوب می‌شود که در این کارخانه به تولید می‌رسد. این خودرو در نوامبر سال 2019 وارد خط تولید کارخانه Zwickau خواهد شد. در حال حاضر در این کارخانه خودروهای فولکس واگن گلف و گلف Estate به تولید می‌رسد.

زمانی که روند تغییر این کارخانه تکمیل شود و به اتمام برسد، 6 خودروی تمام برقی از سال 2021 در آن تولید می‌شود. اولین خودروی برقی این برند آلمانی که در ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسد، نمونه تجاری خودروی ID Crozz خواهد بود. انتظار می‌رود این خودروی تمام الکتریکی از سال 2020 در این کشور برای فروش عرضه شود. یکی از مسئولین فولکس واگن در رابطه با خودروهای برقی این کمپانی گفته است:

نزدیک به 12 ماه دیگر خودروی فولکس واگن ID Neo به تولید می‌رسد. این خودرو تغییرات زیادی را در آینده محصولات فولکس واگن ایجاد می‌کند و تاثیر آن در آینده این کمپانی را می‌توان با اولین نمونه فولکس واگن بیتل و یا گلف یکسان دانست.

آقای Thomas Ulbrich در ادامه بیان کرد:

ما می‌خواهیم خودروهای برقی را وارد مرحله جدیدی کنیم به گونه‌ای که افراد بیشتری قادر به خرید آن‌ها باشند. برای دستیابی به این هدف نیاز به کارخانه‌ای کارآمد و مدرن داریم. در همین راستا ما خودروهای تمام برقی خود را در کارخانه Zwickau تولید می‌کنیم. سال دیگر این کارخانه تبدیل به بزرگترین محل برای تولید خودروهای برقی در سراسر اروپا می‌شود.

فولکس واگن قصد دارد تا سال 2025، 50 خودروی تمام برقی را توسط زیر مجموعه‌های خود روانه بازار کند. این کمپانی برای دستیابی به این هدف در حال آمورش 7700 کارگر است. خودروهای برقی این کمپانی بر اساس پلتفرم MEB تولید می‌شوند. این شرکت قصد دارد خودروهای برقی خود برپایه این پلتفرم را در ایالات متحده آمریکا نیز به تولید برساند. در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با محل تولید این خودرو در کشور آمریکا در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.  28 آبان 1397
1 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری