تست همراه اول

سرویس خبر
27 آبان 1397 ساعت 11:30
1 نظر

 

لامبورگینی SC18 با ظاهری جذاب و خشن معرفی شد

شرکت‌های تولیدکننده خودروهای سوپراسپرت مانند فراری و لامبورگینی خودروهای سفارشی نیز تولید می‌کنند. به تازگی خودروی سفارشی SC18 در اختیار خریدار خود قرار گرفته است.

لامبورگینی قدم تازه‌ای در بخش خودروهای سفارشی برداشته است. این شرکت ایتالیایی به تازگی خودروی بی‌نظیر لامبورگینی SC18 را در معرض دید عموم قرار داده است. این خودرو تنها در یک نسخه تولید می‌شود و در توسعه و طراحی آن بخش موتور اسپرت لامبورگینی، Squadra Corse مشارکت داشته است. در اصل طراحی این خودرو توسط Squadra Corse صورت گرفته است.

این هایپرکار در حقیقت نسخه‌ای از لامبورگینی اونتادور بوده که تغییراتی را تجربه کرده است. علاوه بر بخش موتور اسپرت لامبورگینی، خریدار این خودرو نیز در طراحی آن نقش داشته است. این خودرو برای یک مشتری خاص که نام آن نیز مشخص نشده، طراحی شده و توسعه یافته است. این خودرو از پکیج آیرودینامیک ویژه‌ای بهره می‌برد که عملکرد بالایی دارد.

ورودی هوای روی کاپوت با الهام از خودروی هوراکان GT3 EVO طراحی شده است. علاوه بر این بخش، شاهد تاثیرپذیری طراحان لامبورگینی SC18 از طراحی کلی هوراکان GT3 EVO مانند بخش جلویی و پشتی آن نیز هستیم. باله بزرگ این خودرو دارای جنس فیبر کربنی بوده و به صورت دستی در سه حالت مختلف تنظیم می‌شود. این باله باعث افزایش نیروی رو به پایین (Downforce) می‌شود.

در این خودرو یک موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی با حجم 6.5 لیتر حضور دارد. این موتور قدرتی برابر با 770 اسب بخار (574 کیلووات) و گشتاوری برابر با 720 نیوتون متر را در اختیار راننده لامبورگینی SC18 قرار می‌دهد. این خودرو به یک جعبه دنده 7 سرعته مجهز شده است. سرعت و شتاب این خودرو به صورت رسمی اعلام نشده است؛ با این حال با توجه به استفاده از فیبر کربن در بخش‌های زیادی از بدنه این خودرو و همچنین مواد سبک وزن، انتظار می‌رود با یک خودروی بسیار سریع روبه‌رو باشیم.

این خودرو برای یک مشتری خاص تولید شده است و وارد خط تولید این کمپانی ایتالیایی نمی‌شود. با توجه به این موضوع به احتمال زیاد اطلاعات رسمی در رابطه با عملکرد آن در آینده نیز در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌گیرد. در نهایت باید گفت که این خودرو شاید دیگر در معرض دید عموم قرار نگیرد و خریدارش تصمیم بگیرد لامبورگینی SC18 را در جایی مخفی کند تا در آینده آن را با قیمت بسیار بالاتری به فروش برساند.  27 آبان 1397
1 نظر
5.00
  11 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری