جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
26 آبان 1397 ساعت 17:05
1 نظر

 

احتمال معرفی پرچمدار تاشو هوآوی هوآوی با فناوری 5G در MWC 2019

هوآوی هم مانند بسیاری از سازندگان موبایل در تلاش است تا از اولین گوشی هوشمند خود با پنل نمایش منعطف پرده بردارد. تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که گوشی مذکور با شبکه ارتباطی 5G توسعه می‌یابد و در نمایشگاه بین المللی MWC 2019 هم به نمیش درمی‌آید.

هو هوکان، معاون و عضو ارشد هیئت مدیره هوآوی، در تالار گفتگوی World Economic گفت که اولین گوشی 5G این سازنده قرار است همچنین به پنل نمایش منعطف مجهز شود و در نیمه سال 2019 به بازار راه یابد. به نظر می‌رسد که روند طراحی گوشی‌های هوشمند منعطف و مجهز به پنل نمایش تاشوی دو کمپانی سامسونگ و ال جی در حال حاضر به اتمام رسیده باشد چراکه اغلب گزارش‌های مرتبط معتقد هستند در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی CES 2019 شاهد رونمایی رسمی از آن‌ها خواهیم بود.

براساس ادعای مدیر بخش اروپای غربی هوآوی در خلال برگزاری رویداد Huawei Innovation Day در رم، انتظار می‌رود که اولین گوشی مجهز به شبکه ارتباطی 5G این سازنده در فوریه سال آینده و در نمایشگاه بین المللی MWC 2019 رسما معرفی شود و همچنین از سه ماهه سوم همان سال در دسترس عموم کاربران قرار گیرد. علاوه بر این، گوشی مذکور از پنل نمایش منعطف بهره می‌برد و بدین ترتیب دوم خبر تأیید مجهز شدن گوشی منعطف این غول تکنولوژی به شبکه ارتباطی پرسرعت 5G به شمار می‌رود.

از آنجا که پردازنده پرچمدار و تازه kirin 980 از امکان ارتباطی 5G بهره نمی‌برد، حدس می‌زنیم که هوآوی از چیپست Balong 5000 برای میسر ساختن این امکان در پرچمدار آینده خود استفاده کند.

مقامات هوآوی اطلاعات دیگری را درباره این گوشی سطح بالا تأیید نکرده‌اند اما براساس اطلاعات Greater China از زنجیره تامین چینی که توسط GF Secruritues نقل شده است، اولین گوشی هوشمند منعطف هوآوی با پنل نمایش تاشو همچنین از صفحه نمایش 8 اینچی تأمین شده توسط کمپانی BOE بهره می‌برد. این گزارش همچنین اشاره کرد که در توسعه گوشی مذکور از پنل‌های فلزی استفاده شده و یک باتری نوین بسیار باریک هم در آن تعبیه شده است تا از افزایش ضخامت بدنه تا حد امکان جلوگیری شود.

گوشی هوشمند منعطف هوآوی گوشی ارزانی نخواهد بود چراکه این غول تکنولوژی در توسعه آن از تکنولوژی‌های پیشرفته مانند پنل نمایش منعطف و امکان ارتباطی 5G بهره گرفته است. با توجه به گفته یو چنگ دانگ، مدیر عامل هوآوی، اولین گوشی هوشمند منعطف این سازنده احتمالا بیش از 1000 دلار قیمت خواهد داشت. در آخر باید اشاره کنیم که گوگل هم دائما در حال توسعه نرم افزار سیستم عامل خود است تا آن را برای استفاده در گوشی‌های منعطف آینده آماده کند.

   26 آبان 1397
1 نظر
4.40
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری