جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
22 آبان 1397 ساعت 13:45
2 نظر

 

پتنت جدید اپل برای دوربین جلوی آیفون

پس از هواوی و خط تولید جدید سامسونگ، حالا اپل نیز با ثبت پتنتی، نشان داد از کاهش هرچه بیشتر حاشیه صفحه‌نمایش خود با از بین بردن قسمت سیاه‌رنگ بالای آیفون ابایی ندارد.

اپل جزئیات بیشتری درباره راه‌حل hole-in-display خود برای به حداقل رساندن حاشیه دور گوشی‌های تمام صفحه شرح داده است. گوشی‌ها سوراخ می‌شوند، تراش می‌خورند و می‌لغزند؛ و به زودی شاهد قسمت‌های باز شده‌ای خواهیم بود که قرار است جایگاه جدید امکانات جانبی باشند، از جمله دوربین سلفی.

هواوی دارای چنین پتنتی هست، و سامسونگ قبلا این نوع صفحه نمایش را با عنوان نوع O در خط تولید Infinity جدید صفحه‌نمایش خود ارایه کرده است. حتی شایعه شده است که ساخت صفحه‌نمایش بی‌نهایت O برای گلکسی اس 10 نیز به پایان رسیده است و اپل نیز احتمالا می‌خواهد چیزی در همان حد و اندازه آماده کند. شاید هم نمی‌خواهد در صورتی‌که به فکر سوراخ‌کردن قسمت بالای صفحه نمایش گوشی‌هایش به جای استفاده از حاشیه سیاه‌رنگ برای قرارگیری کیت فیس آیدی افتاد، از لحاظ حق ثبت اختراع، مشکلی داشته باشد.

سند پی دی اف پتنت جدید اپل توسط LetsGoDigital کسف شده است. USPTO این مسئله را در 8 نوامبر تایید کرد. با اینکه محتوای پتنت به مکانیک حفاری شیشه جلویی گوشی برای قراردادن لنزهای دوربین جلویی می‌پردازد، اما اینگونه استنباط می‌شود که به گوشی همراه نیز اشاره دارد.

بنابراین، قبول داریم که دوربین‌های سلفی زیر صفحه‌نمایش هنوز چالش بزرگی در حال حاضر است، اما حفاری‌کردن یک یا دو سوراخ کوچک در صفحه‌نمایش نباید برای شرکت‌هایی در حد و اندازه‌های اپل و سامسونگ مشکل برطرف نشدنی باشد. همچنین، ممکن است ما شاهد چنین پرچمدارانی در سال 2019 باشیم. اگر اپل از انجام چنین کاری منصرف شود، در واقع، مور تمسخر قرار می‌گیرد زیرا یک طراحی ساده را بدون هیچ دلیلی نادیده گرفته است.  22 آبان 1397
2 نظر
3.50
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری