تست همراه اول

سرویس خبر
21 آبان 1397 ساعت 11:30
0 نظر

 

مدل پلاگین هیبریدی بی‌ام‌و X3 و X5 سال آینده از راه می‌رسد

شرکت بی‌ام‌و به تازگی اعلام کرده سال آینده نمونه‌های هیبریدی خودروهای X3 و X5 را در اختیار خریداران خود قرار می‌دهد.

شرکت بی‌ام‌و خودروی X3 را برای سال 2018 با طراحی جدیدی روانه بازار کرد که مورد استقبال علاقه‌مندان به صنعت خودرو قرار گرفت. فروش این خودرو در مقایسه با نسل قبلی خود رشدی 60 درصدی را تجربه کرده که نشان از آینده روشن این کراس‌اوور دارد. در حالی که بی‌ام‌و X3 جدید فروش مناسبی را در بازار تجربه می‌کند، برخی خریداران خبر از محدودیت در انتخاب موتور می‌دهند. این خودرو در ایالات متحده آمریکا تنها با دو موتور به فروش می‌رسد.

بی‌ام‌و X3 در ایالات متحده آمریکا در مدل‌های 30i و M40i در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. مدل 30i این خودرو به یک موتور 2.0 لیتری با توربوشارژر مجهز شده که قدرتی برابر با 248 اسب بخار تولید می‌کند. مدل M40i بی‌ام‌و X3 دارای یک موتور 6 سیلندر خطی با حجم 3.0 لیتر بوده که از توربوشارژر بهره می‌برد. این موتور قادر به تولید 355 اسب بخار قدرت است. در آینده خریداران می‌توانند این خودرو را در نمونه‌های جدید سفارش دهند. شرکت بی‌ام‌و در حال توسعه نمونه پلاگین هیبریدی خودروی X3 بوده و همچنین نمونه کاملا برقی آن را با نام iX3 تولید می‌کند. بی‌ام‌و به تازگی اطلاعاتی از این خودرو را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

مدیر عامل بی‌ام‌و، Harald Kruger به وب‌سایت BMWBlog اعلام کرده اولین نمونه پلاگین هیبریدی بی‌ام‌و X3 به همراه مدل پلاگین هیبریدی بی‌ام‌و X5 سال آینده میلادی روانه بازار می‌شود. مدل پلاگین هیبریدی بی‌ام‌و X3 به عنوان جایگزینی برای خودروی تمام برقی iX3 معرفی می‌شود. انتظار می‌رود این خودروی برقی از سال 2020 برای فروش به بازار عرضه شود. بی‌ام‌و X3 پلاگین هیبریدی به موتور و سیستم مورد استفاده در خودروی سدان 330e مجهز می‌شود. در همین راستا محصول آینده بی‌ام‌و دارای یک موتور 4 سیلندر بنزینی با حجم 2.0 لیتر و یک موتور برقی خواهد بود. این موتور برقی میان موتور بنزینی و گیربکس قرار می‌گیرد و به همراه موتور بنزینی قدرتی برابر با 275 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

بی‌ام‌و X5 پلاگین هیبریدی به موتور قدرتمندی مجهز می‌شود. این خودرو آلمانی از موتور 6 سیلندر با حجم 3.0 لیتر بهره می‌برد که به همراه یک موتور برقی قدرتی برابر با 390 اسب بخار تولید می‌کند. بی‌ام‌و در رابطه با برد این خودروها در زمان استفاده از حالت تمام برقی اطلاعات رسمی را منتشر نکرده است؛ با این حال BMWBlog ادعا می‌کند که این خودروها در حالت برقی قادر به طی مسافتی برابر با 48 کیلومتر هستند. در صورتی که این ادعا صحت داشته باشد، پیشرفت زیادی را در مقایسه با بی‌ام‌و X5 xDrive40e مشاهده خواهیم کرد.  21 آبان 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری