جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
17 آبان 1397 ساعت 13:00
2 نظر

 

نسل جدید هیوندای النترا اسپرت معرفی شد

هیوندای در گذشته از نسل جدید خودروی النترا رونمایی کرده بود. حال شاهد معرفی تریم اسپرت این خودرو مجهز به موتور توربوشارژر هستیم.

پیش از اینکه شرکت کیا در نمایشگاه SEMA 2018 از مدل 2018 خودروی فورته GT رونمایی کند، ما از طراحی و ویژگی‌های آن اطلاع داشتیم چرا که در گذشته این کمپانی کره‌ای از خودروی K3 GT برای بازار کره جنوبی رونمایی کرده بود. در حالی که انتظار عرضه خودروی K3 GT را در بازار ایالات متحده آمریکا نداریم، فورته GT در این کشور به فروش می‌رسد.

به تازگی رقیب هموطن این کمپانی، شرکت هیوندای از خودروی جدیدی رونمایی کرده است. در حقیقت این برند کره‌ای تریم جدید خودروی النترا را در معرض دید عموم قرار داده است. در گذشته شاهد معرفی تریم پایه نسل جدید هیوندای النترا بودیم؛ با این حال به تازگی تریم اسپرت این خودرو معرفی شده است. این خودرو در گذشته نه چندان دور برای بازار کره جنوبی معرفی شده بود.

این خودرو در کشور کره جنوبی با نام آوانته به فروش می‌رسد، با توجه به این موضوع خودروی هیوندای النترا اسپرت تفاوتی با هیوندای آوانته اسپرت ندارد. هیوندای النترا اسپرت در مقایسه با تریم پایه خود از طراحی اسپرت‌تری بهره می‌برد. این خودرو مانند فورته GT و نسل گذشته خود، به یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژر مجهز شده است. این موتور قدرتی برابر با 201 اسب بخار و گشتاوری برابر با 264 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. قدرت تولیدی این موتور به وسیله یک جعبه دنده 6 سرعته دستی و یا یک گیربکس 7 سرعته خودکار به چرخ‌های جلوی این خودروی کره‌ای منتقل می‌شود.

بر اساس تصاویری که از فضای داخلی این خودرو منتشر شده، هیوندای النترا اسپرت در مقایسه با نمونه استاندارد خود از طراحی اسپرت‌تری بهره می‌برد. هیوندای برای کابین این خودرو رنگ‌های مشکی و قرمز را در نظر گرفته است. انتظار می‌رود این خودرو در مقایسه با کره جنوبی، در ایالات متحده آمریکا با تجهیزات استاندارد بیشتری به فروش برسد. این خودرو از طراحی زیبایی بهره می‌برد؛ با این حال نمی‌توان آن را یک خودروی اسپرت دانست. در حال حاضر قیمت این خودرو به صورت رسمی اعلام نشده است. به احتمال زیاد نسل جدید هیوندای النترا اسپرت با قیمتی نزدیک به 23 هزار دلار به فروش برسد.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری