سرویس خبر
15 آبان 1397 ساعت 10:00
3 نظر

 

طول عمر باتری گوشی‌های هوشمند جدید نسبت به قدیمی‌ترها کمتر شده است

واشنگتن پست در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که گوشی‌های هوشمند جدید در مقایسه با نسل‌های قبلی و قدیمی خود باتری های ضعیف‌تری دارند و در حالی که توقع داریم کمپانی‌های سازنده طول عمری باتری‌ها را در تلفن‌های هوشمند بالاتر برده و باتری‌های قدرتمندتری برای گوشی‌های جدید طراحی و تولید کنند، برعکس طول عمری باتری‌های گوشی‌های هوشمند جدید را به جز چند مورد استثنا همچون گلکسی نوت 9 و آیفون XR و چندین گوشی هوشمند دیگر کاهش داده‌اند.

خبرنگار واشنگتن پست چندین گوشی اندرویدی و ios را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که گوشی‌های هوشمند جدید چه با سیستم عامل اندروید و چه ios نسبت به نسل‌های قبلی خود طول عمر باتری بسیاری کم‌تری دارند.

این خبرنگار با تحقیق بر روی طول عمر باتری گوشی‌های هوشمند جدیدی همچون گوگل Pixel 3، آیفون XS، سامسونگ گلکسی نوت 9 و چند گوشی هوشمند دیگر به این نتیجه رسیده است که عمر باتری گوشی‌های گوگل پیکسل XL و پیکسل 2XL بیشتر از گوگل Pixel 3 بوده و عملکرد باتری نسل قبلی گوشی‌های گوگل پیکسل بهتر و قوی‌تر از نسل جدید این سری از گوشی‌هاست درست مانند آیفون و سوگولی جدیدش آیفون XS که در مقایسه با نسل قبلی این گوشی یعنی آیفون X عملکرد باتری ضعیف‌تری دارد هرچند آیفون XR توانسته جور آیفون XS را بکشد و طول عمر باتری بالاتری نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد.

در نمودار زیر می‌توانید عملکرد و طول عمر باتری هریک از گوشی‌های هوشمند بررسی شده توسط خبرنگار واشنگتن پست را مشاهده نمایید. نموداری که نشان می‌دهد وضعیت دو گوشی آیفون XR و گلکسی نوت 9 بهتر از سایر گوشی‌هاست و می‌توانید روی باتری این دو گوشی حساب باز کنید.

در این تحقیق 13 گوشی محصول سال‌های 2018 و 2017 در شرایط یکسان مقایسه شده‌اند. همه آنها نور صفحه نمایش یکسانی داشته‌اند و در مدتی طولانی و یکسان با آن‌ها وبگردی شده است.

این تحقیق نشان می‌دهد که برخلاف انتظارها طول عمر باتری گوشی‌های هوشمند نسبت به نسل قبلی‌شان وضعیت بدتری پیدا کرده است و کمپانی‌ها تنها به پر کردن ظرفیت باتری‌ها و اعداد بسنده کرده‌اند.

نظر شما چیست آیا گوشی هوشمند شما نسبت به نسل‌های قبلیش طول عمر باتری بهتری دارد؟ به نظر شما طول عمر باتری گوشی‌های هوشمند جدید بهتر شده است یا بدتر؟  15 آبان 1397
3 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری