تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1397 ساعت 11:00
0 نظر

 

نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLA سال آینده میلادی معرفی می‌شود

شرکت مرسدس بنز اعلام کرده در سال 2019 از نسل آینده خودروهای کلاس CLA رونمایی می‌کند. این خودرو در مقایسه با دیگر محصولات این کمپانی آلمانی قیمت مناسب‌تری دارد.

خودروهای با ابعاد کوچک تبدیل به گزینه‌ای جذاب برای خودروسازهای بزرگ مانند مرسدس بنز شده است. این کمپانی آلمانی قصد دارد نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLA را در معرض دید عموم قرار دهد. بر اساس گزارشی که از سوی Autocar منتشر شده، مرسدس بنز نقشه راه خود در سال‌های آینده را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. در این نقشه راه شاهد حضور نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLA هستیم.

مرسدس بنز قصد معرفی دو نسخه از این خودرو را دارد. یکی از این نمونه‌ها جایگزین نمونه 4 درب کوپه این خودرو می‌شود و مدل دیگر نیز به صورت استیشن و دارای 5 درب است. نسل جدید خودروهای مرسدس بنز کلاس CLA در مقایسه با محصولات کلاس A متفاوت خواهد بود؛ با این حال هر دو کلاس خودرویی CLA و A از پلتفرم کامپکت مرسدس بنز بهره می‌برند.

نسل کنونی مرسدس بنز کلاس CLA در سال 2013 معرفی شد. این خودرو در بازار رقیبانی مانند آئودی A3 سدان و مرسدس بنز کلاس A دارد. این احتمال وجود دارد که نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLA در مقایسه با نسل گذشته خود ابعاد بزرگتری داشته باشد تا تفاوت بیشتری میان آن و خودروهای کلاس A ایجاد شود. مرسدس بنز باید ابعاد این خودرو را به گونه‌ای در نظر بگیرد که میان آن و خودروهای کلاس A و کلاس C تفاوت وجود داشته باشد. نسل کنونی این خودرو یکی از آیرودینامیک‌ترین تولیدات مرسدس بنز محسوب می‌شود و انتظار می‌رود نسل آینده آن نیز دارای چنین ویژگی باشد.

در رابطه با طراحی نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLA نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد. مرسدس بنز قصد دارد برخی خودروهای خود را بروزرسانی کرده و یا نسخه جایگزین آن‌ها را معرفی کند. در این میان شاهد معرفی خودروی مرسدس بنز کلاس A هاچ‌بک، کلاس A سدان، کلاس A سدان مخصوص بازار چین و کلاس B بودیم. در آینده از نسل جدید خودروی کراس‌اوور کلاس GLA و خودروی جدید GLB رونمایی می‌شود. با معرفی این محصولات، مرسدس بنز 8 خودروی جدید را در معرض دید عموم قرار داده است.

چند سال پیش گزارش‌ها به توسعه خودروی رودستر کلاس SLA اشاره کرده بودند که متاسفانه مرسدس بنز برنامه‌ای برای تولید این خودرو ندارد. برخی اطلاعات منتشر شده خبر از معرفی نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLA در نمایشگاه CES در ژانویه سال آینده میلادی می‌دهند؛ با این حال نمونه استیشن آن به احتمال زیاد در نمایشگاه خودروی ژنو در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. مانند نسل کنونی، نمونه استیشن این خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا برای فروش عرضه نمی‌شود.  14 آبان 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری