جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
12 آبان 1397 ساعت 12:35
0 نظر

 

احتمال استفاده از گیربکس دستی در نسل جدید بی‌ام‌و M3

بی‌ام‌و در گذشته نه چندان دور از نسل جدید خودروهای سری 3 خود رونمایی کرد. بر اساس شایعات، نسل جدید بی‌ام‌و M3 به جعبه دنده دستی مجهز می‌شود.

با توجه به این موضوع که نسل جدید بی‌ام‌و سری 3 با کد G20 و طراحی متفاوت در گذشته نه چندان دور معرفی شد، انتظار می‌رود چند ماه دیگر با نسل جدید بی‌ام‌و M3 به صورت رسمی ملاقات کنیم. تا به امروز شاهد انتشار چندین تصویر جاسوسی از نسل جدید بی‌ام‌و M3 در پیست نوربرگ رینگ بودیم. در ابتدا اطلاعات به عرضه این خودرو تنها در مدلی مجهز به گیربکس اتوماتیک اشاره می‌کردند؛ با این حال گزارش‌های جدید این موضوع را رد می‌کند.

بر اساس اطلاعاتی که توسط یک منبع ناشناس در اختیار BMW Blog قرار گرفته است، احتمال استفاده از جعبه دنده دستی در نسل جدید بی‌ام‌و M3 وجود دارد. در صورتی که این محصول به گیربکس دستی مجهز شود، به یکی از معدود خودروهای سدان اسپرت با این ویژگی تبدیل می‌شود. بنابر اطلاعات جدید، بی‌ام‌و در رابطه با نحوه انتقال قدرت این خودرو تصمیم‌گیری نکرده است.

این احتمال وجود دارد که بی‌ام‌و نسل جدید M3 را مجهز به سیستم چهار چرخ محرک روانه بازار کند و یا اینکه مانند نسل‌های قبلی، این خودرو به صورت محور عقب در اختیار خریداران قرار بگیرد. در حالی که گیربکس مورد استفاده در این خودرو برای راننده اهمیت بالایی دارد، قدرت موتور می‌تواند بسیاری از افراد را ترغیب به خرید این محصول کند.

انتظار می‌رود نسل جدید بی‌ام‌و M3 به همراه پکیج سفارشی Competition قدرتی بالاتر از 500 اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهد. علاوه بر این خودرو، نسل جدید بی‌ام‌و M4 نیز به موتور 500 اسب بخاری مجهز می‌شود. این دو خودرو به موتور 6 سیلندر خطی با حجم 3.0 لیتر مجهز می‌شوند. این موتور که از توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد، در نسل جدید بی‌ام‌و X3 M و X4 M مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور جدید جایگزین موتور کنونی S55 بی‌ام‌و می‌شود که به صورت استاندارد قادر به تولید 450 اسب بخار قدرت است.

در حال حاضر خریداران باید به نسخه استاندارد بی‌ام‌و سری 3 که در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد، اکتفا کنند. این خودرو در نسخه‌های مختلف به همراه موتورهای متفاوت به بازار عرضه می‌شود. خریداران می‌توانند این خودرو را در نمونه‌های مجهز به موتور بنزینی، موتور دیزلی و مجهز به سیستم چهار چرخ محرک xDrive سفارش دهند. قدرتمندترین نمونه این خودرو به موتوری با امکان تولید 382 اسب بخار (295 کیلووات) قدرت و 500 نیوتون متر گشتاور مجهز شده است.

بی‌ام‌و در سال آینده میلادی از نسل جدید خودروی M3 رونمایی می‌کند. در حالی که هنوز این کمپانی آلمانی اطلاعاتی را در رابطه با زمان معرفی نسل جدید بی‌ام‌و M3 منتشر نکرده، انتظار می‌رود با این خودرو در یکی از نمایشگاه‌های اروپایی مانند نمایشگاه خودروی ژنو ملاقات کنیم.  12 آبان 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری