تست همراه اول

سرویس خبر
10 آبان 1397 ساعت 10:30
1 نظر

 

رونمایی از نسل جدید تویوتا سوپرا در نمایشگاه خودروی دیترویت

نسل جدید تویوتا سوپرا در ژانویه سال آینده میلادی در نمایشگاه خودروی دیترویت به صورت رسمی معرفی می‌شود.

پس از مدت‌ها انتظار، علاقه‌مندان به صنعت خودرو می‌توانند با نسل جدید تویوتا سوپرا ملاقات کنند. تا به امروز گزارش‌ها و شایعات زیادی از این خودرو در فضای مجازی منتشر شده است. انتظار می‌رود این خودرو در نسخه‌های مختلف مجهز به موتور 4 و 6 سیلندر در اختیار خریداران قرار بگیرد. تصویر واضحی از این محصول در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است؛ با این حال در گذشته شاهد انتشار تصاویری از بخش‌های مختلف نسل جدید تویوتا سوپرا مانند داشبورد، چراغ‌های جلو، جلوپنجره و همچنین کیلومترشمار آن بودیم. روی این خودرو لوگوی جذاب سوپرا قرار می‌گیرد.

در گذشته مدیر پروژه تویوتا سوپرا، Tetsuya Tada به این موضوع اشاره کرده بود که قدرت تولیدی موتور این خودرو با موتورهای مورد استفاده در خودروهای سری F لکسوس برابری می‌کند. در حالی که موتور این خودرو قدرتی مشابه با محصولات سری F تولید می‌کند، وزن آن در مقایسه با خودروهای لکسوس کمتر است. Tada به این موضوع اشاره کرده بود که فاصله دو محور چرخ‌های نسل جدید تویوتا سوپرا در مقایسه با GT86 کمتر است و نسبت به محصولات سری F لکسوس، 200 تا 300 کیلوگرم سبک‌تر است. این محصولات وزنی در محدوده 1700 تا 1800 کیلوگرم دارند.

انتظار می‌رود تویوتا سوپرا 2019 وزنی در حدود 1500 کیلوگرم داشته باشد که 250 کیلوگرم از تویوتا GT86 سنگین‌تر و 14 کیلوگرم از نسل چهارم سوپرا سبک‌تر است. تولید نسل چهارم این خودروی افسانه‌ای در سال 2002 متوقف شد. وزن نسل جدید این خودرو در مقایسه با پورشه 911 Carrera S نیز 14 کیلوگرم کمتر است. با توجه به این موضوع انتظار می‌رود سرعت نسل جدید تویوتا سوپرا در مدت زمان 3.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

در حال حاضر در قدرتمندترین محصولات سری F لکسوس از موتور 8 سیلندر تنفس طبیعی با حجم 5.0 لیتر استفاده می‌شود که حداکثر گشتاور آن در دور موتور 5000 دور در دقیقه در اختیار راننده قرار می‌گیرد. در نسل جدید تویوتا سوپرا از موتور 6 سیلندر خطی مجهز به توربوشارژ شرکت بی‌ام‌و استفاده می‌شود که حداکثر گشتاور آن در دور موتور 2500 دور در دقیقه در دسترس است. مرکز گرانش تویوتا سوپرا 2019 در مقایسه با تویوتا GT86 پایین‌تر است و استحکام بدنه آن نیز در مقایسه با GT86 دو برابر است.

انتظار می‌رود این خودرو کارایی بالایی داشته باشد و لذت رانندگی زیادی را برای خریدار به همراه داشته باشد. موتور این خودرو در بخش جلویی آن قرار می‌گیرد و قدرت تولیدی آن به چرخ‌های عقب آن منتقل می‌شود. بر اساس اعلام Tada، تفاوت زیادی میان تویوتا سوپرا و بی‌ام‌و Z4 وجود دارد. بر اساس تصاویر جاسوسی منتشر شده، طراحی کابین این محصولات به یکدیگر شباهت زیادی دارد. این امکان وجود دارد که تویوتا در نمونه نهایی نسل جدید سوپرا تغییراتی را اعمال کند.

شرکت تویوتا از نمونه مسابقه‌ای این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو به صورت رسمی رونمایی کرده بود. این خودرو در مقایسه با نمونه استاندارد از طراحی اسپرت‌تری بهره می‌برد و همچنین قدرت بیشتری را در اختیار راننده قرار می‌دهد. تویوتا قصد دارد از این خودرو در مسابقات جهانی استفاده کند.

انتظار می‌رود تویوتا و بی‌ام‌و به دنبال معرفی نمونه هیبریدی سوپرا و Z4 در آینده باشند. این محصولات به سیستم چهار چرخ محرک مجهز می‌شوند. انتظار می‌رود مدل هیبریدی بی‌ام‌و Z8 به موتور مورد استفاده در بی‌ام‌و i8 مجهز شود و همچنین نمونه هیبریدی تویوتا سوپرا دارای سیستم هیبریدی مورد استفاده در خودروی مسابقه‌ای TS030 باشد. تویوتا در سال 2014 از خودروی مفهومی FT-1 رونمایی کرد. طراحی نسل جدید تویوتا سوپرا با الهام از این خودرو انجام می‌شود.  10 آبان 1397
1 نظر
5.00
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری