تست همراه اول

سرویس خبر
5 آبان 1397 ساعت 10:30
2 نظر

 

چین به ترامپ توصیه کرده آیفون خود را کنار بگذارد و از گوشی‌های هواوی استفاده کند!

نام سیاستمداران همواره از طرق مختلفی بر سر زبان‌ها می‌افتد و این بار نوبت به گوشی‌های هوشمند رسیده است تا به حوزه سیاست ورود کنند.

طبق گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده دونالد ترامپ از سه گوشی آیفون استفاده می‌کند که دو مدل از آن‌ها امنیتی بالایی دارند و برای موارد رسمی به کار گرفته می‌شوند. مدل سوم به صورت خصوصی بوده و رئیس جمهور آمریکا از آن برای کارهای شخصی خود استفاده می‌کند و امنیت آن نسبتا پایین است. اما با وجود تمام اقدامات امنیتی صورت گرفته، جاسوسان چینی و روسی توانسه‌اند به تماس‌های تلفنی ترامپ دسترسی پیدا کنند و به شنود سخنان او بپردازند.

این گزارش مدعی است که سازمان‌های جاسوسی آمریکا متوجه شده‌اند چین و روسیه به تمام تماس‌های رئیس جمهور آمریکا گوش می‌دهند و افراد تماس گیرنده را ثبت می‌کنند. بنا بر سخنان مقامات سابق، چین قصد دارد با استفاده از این اطلاعات، از جنگ تجاری با ایالات متحده جلوگیری کند.

این گزارش جزئیات بسیاری را فاش کرده است؛ حتی کلافگی تیم امنیتی ترامپ در قسمت‌هایی از این گزارش نیز ذکر شده است که از تماس‌های رئیس جمهور آمریکا با ایفون شخصی‌اش ناخرسند هستند. اخیرا، اعضای این تیم امنیتی به او فشار آورده‌‌اند تا از تلفن‌های امن کاخ سفید استفاده کند اما با این حال ترامپ از انجام این کار طفره می‌رود و کماکان به آیفون‌های خود وابسته است.

هر چند ترامپ این گزارش را به طور کامل رد کرده و آن را بی‌پایه و اساس خوانده است. در ادامه می‌توانید سخنان منتشر شده ترامپ در اکانت توییترش را مشاهده کنید:

نویسندگان به اصطلاح کارشناس نیویورک تایمز مقاله‌ای طولانی و به شدت خسته کننده‌ای را در رابطه با استفاده جاسوسان از تلفن همراه من نوشته‌اند که کاملا نادرست است. من وقتی برای توجبه آن ندارم. تنها تلفن‌های دولتی در اختیار من است و به ندرت اتفاق می‌افتد که من را در حال استفاده از آن‌ها ببینید. این داستان از پایه غلط است.

چین نیز تمامی اتهام‌های نام‌برده شده در این گزارش را رد کرده و آن‌ها را اخبار دروغین لقب داده است. هوا چونینگ، سخنگوی وزرات خارجه چین، به طرز طنعه‌آمیزی به ترامپ توصیه کرد تا از گوشی‌های هواوی برای امنیت بیشتر استفاده کند یا به طور کل استفاده از دستگاه‌های ارتباطی را کنار بگذارد.

هوا چونینگ در پاسخ به گزارش نیویورک تایمز گفت اگر ترامپ تا بدین حد نگران امنیت آیفون خود است؛ می‌تواند آن را جایگزین یکی از گوشی‌های هواوی نماید یا اینکه ارتباطات خود را به صورت کامل قطع کند. او اتهامات این گزارش را همچون ترامپ رد نمود و آن را نمونه‌ای دیگر از اخبار جعلی خواند.

هوا چونینگ در جلسه هفتگی وزرات خارجه در روز پنجشنبه اینچنین اظهار نظر کرد:

با خواندن این گزارش، احساس می‌کنم تمامی افرادی که در دولت آمریکا کار می‌کنند، می‌توانند در مراسم اسکار برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه شوند.

بیانیه هوا چونینگ به شدت طعنه‌آمیز است زیرا دولت آمریکا استفاده و خرید هر گونه تجهیزات و گوشی‌های هوشمند هواوی را برای کارکنان دولت ممنوع کرده است. در واقع بسیاری از شرکت‌های سرویس‌دهنده آمریکایی به دلیل مسائل سیاسی و فشار وارده بر آن‌ها، از فروش گوشی‌های پرچمدار هواوی امتناع می‌ورزند.

ترامپ تا پیش از رئیس جمهور شدن، از یک گوشی اندرویدی برای کارهای روزانه استفاده می‌کرد. اما به علت ماهیت سیستم عامل اندروید و امنیت پایین آن، پس از کسب مقام ریاست جمهوری مجبور شد گوشی اندرویدی خود را با یک آیفون جایگزین کند. دو آیفون رسمی‌ای که او با خود حمل می‌کند توسط آژانس امنیت ملی آمریکا ایمن‌سازی شده‌اند و تمامی ویژگی‌های اصلی و هوشمندانه‌ی این گوشی‌ها از کار افتاده است. به همین دلیل است که ترامپ یک آیفون دیگر دارد و از آن برای برقراری تماس با مخاطبین و انجام کارهای شخصی خود استفاده می‌کند.  5 آبان 1397
2 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری