سرویس خبر
2 آبان 1397 ساعت 08:55
0 نظر

 

شایعه توسعه رقیب استون مارتین والکری توسط لامبورگینی قوت گرفت

شرکت استون مارتین در گذشته از خودروی والکری رونمایی کرده بود. گفته می‌شود این خودرو دارای قدرتمندترین موتور تنفس طبیعی جهان است. گزارشی جدید به توسعه رقیب این محصول توسط شرکت لامبورگینی اشاره می‌کند.

شرکت استون مارتین سال آینده میلادی به صورت رسمی تولید خودروی سوپراسپرت والکری را آغاز می‌کند. این خودرو به قدرتمندترین موتور تنفس طبیعی جهان مجهز می‌شود. این موتور که توسط شرکت Cosworth توسعه پیدا کرده، حجمی برابر با 6.5 لیتر دارد. این موتور 12 سیلندر قادر به تولید 1130 اسب بخار (843 کیلووات) قدرت است. انتظار می‌رود این خودرو در نسخه AMR Pro قادر به ثبت رکورد جدیدی در پیست نوربرگ رینگ باشد. در حال حاضر لامبورگینی اونتادور SVJ سریع‌ترین خودرو در این پیست محسوب می‌شود؛ با این حال نمونه اولیه پورشه 919 توانسته در این پیست رکورد 5 دقیقه و 19.5 ثانیه را به ثبت برساند.

به نظر می‌رسد ویژگی‌های خودروی لامبورگینی والکری مورد توجه مدیر عامل لامبورگینی، Stefano Domenicali قرار گرفته است. به تازگی گزارشی از سوی AutoCar منتشر شده که بر اساس آن، لامبورگینی به دنبال توسعه رقیب این محصول انگلیسی است. لامبورگینی مهارت بالایی در زمینه آیرودینامیک بدنه خودرو دارد. با توجه به این موضوع خودروی آینده لامبورگینی می‌تواند به عملکرد بالاتری در مقایسه با استون مارتین والکری دست پیدا کند.

شرکت ایتالیایی لامبورگینی تا به امروز خودروهای تولید محدود زیادی را در اختیار علاقه‌مندان به این صنعت قرار داده است. برای مثال این کمپانی در گذشته خودروی لامبورگینی سنتناریو را به مناسبت 100 سالگی فروچیو لامبورگینی، موسس این برند معرفی و تنها 40 نمونه از آن را روانه بازار کرد. اگر 40 نمونه برای شما تولید محدود به حساب نمی‌آید، بهتر است خودروی لامبورگینی وننو را مورد بررسی قرار دهید. لامبورگینی تنها 5 نمونه از این خودرو را تولید کرده و در اختیار مشتریان قرار داده است.

در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با خودروی رقیب استون مارتین والکری در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است؛ با این حال وب‌سایت AutoCar ادعا می‌کند این خودرو تفاوت چندانی با لامبورگینی سنتناریو و وننو ندارد. در حقیقت این خودرو بر اساس پلتفرم کنونی لامبورگینی توسعه پیدا می‌کند. این محصول ایتالیایی برای رقابت با استون مارتین والکری باید قدرت زیادی را در اختیار راننده قرار دهد.

این احتمال وجود دارد که لامبورگینی برای محصول آینده خود موتور توربوشارژر در نظر بگیرد و یا اینکه آن را به سیستم هیبریدی مجهز کند. در صورتی که لامبورگینی خواهان استفاده از موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی باشد، باید به موتورهای کنونی خود قدرتی برابر با قدرت موتور بی‌‌ام‌و M2 اضافه کند. در حال حاضر لامبورگینی نسبت به این گزارش واکنشی از خود نشان نداده و همچنین اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

  2 آبان 1397
0 نظر
4.75
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری