تست همراه اول

سرویس خبر
1 آبان 1397 ساعت 11:50
0 نظر

 

خودروی ATS GT از راه رسید؛ سوپراسپرتی مجهز به موتور 827 اسب بخاری!

پس از مدت‌ها انتظار خودروی سوپراسپرت ATS GT معرفی شد. این خودرو از شاسی فیبر کربنی بهره می‌برد و دارای موتور 8 سیلندر است.

شرکت ATS که در اصل Automobili Turismo e Sport نام دارد، دارای قدمت بالایی است. این برند در اواسط دهه 60 میلادی توسط یکی از مهندسان و مقامات اجرایی فراری تاسیس شد. این فرد به علت نحوه مدیریت انزو فراری در شرکت فراری، تصمیم به ترک آن گرفت. این کمپانی در سال 1965 منحل شد؛ با این حال در سال 2012 شاهد حضور دوباره آن در صنعت خودرو بودیم. 

این شرکت به تازگی خودروی سوپراسپرت ATS GT Launch Edition را در معرض دید عموم قرار داده است. این خودروی موتور وسط از شاسی فیبرکربنی بهره می‌برد. این خودروی سوپراسپرت ابعاد بزرگتری در مقایسه با لامبورگینی هوراکان دارد؛ با این حال در مقایسه با لامبورگینی اونتادور کوچک‌تر است.

خودروی ATS GT از یک موتور 8 سیلندر با حجم 3.8 لیتر بهره می‌برد. این موتور دارای یک توربوشارژر دوقلو است. قدرت این موتور که شباهت زیادی به موتور مورد استفاده در خودروی مک‌لارن 570S دارد، به چرخ‌های عقب خودروی سوپراسپرت ATS منتقل می‌شود. این شرکت برای انتقال قدرت تولیدی موتور از یک جعبه دنده 7 سرعته خودکار استفاده کرده است. 

شرکت ATS جدیدترین خودروی سوپراسپرت خود را در دو مدل در اختیار خریداران قرار می‌دهد. یکی از این نسخه‌ها قدرتی برابر با 730 اسب بخار (537 کیلووات) را در اختیار راننده قرار می‌دهد و گشتاور تولیدی موتور آن به 780 نیوتون متر می‌رسد. شرکت ATS موتور نمونه دوم را مورد بهینه‌سازی قرار داده است. موتور نسخه دوم این خودروی سوپراسپرت به ترتیب قدرت و گشتاوری برابر با 827 اسب بخار (608 کیلووات) و 949 نیوتون متر تولید می‌کند. بر اساس ادعای سازنده، سرعت این خودرو در مدت زمان 2.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و راننده برای دستیابی به سرعت 194 کیلومتر بر ساعت تنها به 9.6 ثانیه زمان نیاز دارد.

این خودرو به ترمزهای سرامیکی شرکت برمبو مجهز شده است. سازنده این خودرو برای آن لاستیک‌های میشلن Pilot Sport S4 و یا Cup 2 را در نظر می‌گیرد. این خودرو با رینگ‌های 20 و یا 21 اینچی به فروش می‌رسد. این خودروی سوپراسپرت مانند تمام خودروهای امروزی از سیستم‌های الکترونیکی زیادی بهره می‌برد. خودروی ATS GT با قیمت 850 هزار دلار (740 هزار یورو) در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.  1 آبان 1397
0 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری