تست همراه اول

سرویس خبر
30 مهر 1397 ساعت 17:00
0 نظر

 

مدل 2020 هیوندای آیونیک برقی به باتری بزرگتری مجهز می‌شود

شرکت هیوندای قصد دارد برد خودروی برقی آیونیک را افزایش دهد، در همین راستا مدل 2020 هیوندای آیونیک دارای باتری بزرگتری خواهد بود.

 هیوندای به صورت رسمی اعلام کرده به دنبال افزایش برد نسخه تمام الکتریکی خودروی آیونیک است. در مصاحبه‌ای که اخیرا یکی از مقامات هیوندای در رابطه با خودروی جدید کونا با وب‌سایت Inside EV داشته، به این نکته اشاره کرده که نسخه تمام برقی مدل 2020 هیوندای آیونیک به باتری بزرگتری در مقایسه با نمونه کنونی خود مجهز می‌شود. 

این مقام مسئول در این رابطه گفته است:

میزان برد خودروی تمام برقی هیوندای آیونیک افزایش پیدا می‌کند. ما به دنبال استفاده از باتری بزرگتری در مدل 2020 این خودرو هستیم؛ با این حال برد این خودرو از هیوندای کونا کمتر است. 

در حال حاضر مدل تمام برقی خودروی هیوندای آیونیک با هر بار شارژ قادر است تا مسافتی نزدیک به 200 کیلومتر راننده و سرنشینان خود را همراهی کند. در حالی که این مسافت برای بسیاری از خریداران کافی به نظر می‌رسد، این خودرو نمی‌تواند با رقیبان خود در بازار مبارزه کند. از رقیبان این خودرو می‌توان به شورولت بولت، نیسان لیف و تسلا مدل S اشاره کرد که تمامی آن‌ها دارای برد بالاتری هستند. لازم به ذکر است؛ برد خودروی هیوندای کونا با هر بار شارژ به 415 کیلومتر می‌رسد که از خودروی آیونیک بسیار بیشتر است. 

بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته توسط وب‌سایت Inside EV، میزان برد مدل 2020 هیوندای آیونیک به 300 کیلومتر افزایش پیدا می‌کند. در صورت دستیابی این خودروی کره‌ای به برد پیش‌بینی شده، می‌توان آن را با نیسان لیف مقایسه کرد. نیسان لیف به باتری 40 کیلووات ساعتی مجهز شده است. 

هیوندای آیونیک تمام برقی طرفداران کمی در بازار دارد؛ با این حال هیوندای کونا به فروش بالایی در بازار دست پیدا کرده است. انتظار می‌رود با افزایش برد مدل 2020 هیوندای آیونیک، فروش آن در بازار با افزایش همراه شود. خودروی هیوندای کونا در مقایسه با آیونیک از چندین مزیت بهره می‌برد. این خودرو برد بیشتری دارد و همچنین به صورت کراس‌اوور طراحی شده که این موضوع افزایش محبوبیت آن را در آمریکای شمالی به همراه داشته است. در ایالات متحده آمریکا خودروهای کراس‌اوور طرفداران بیشتری در مقایسه با خودروهای سدان دارد.  30 مهر 1397
1268 بازدید
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری