تست همراه اول

سرویس خبر
30 مهر 1397 ساعت 16:30
2 نظر

 

پژو توسعه خودروهای اسپرت برقی را تایید کرد

شرکت پژو در گذشته نه چندا‌ن دور از یک خودروی مفهومی برقی رونمایی کرد. حال این کمپانی فرانسوی خبر از توسعه خودروهای اسپرت برقی داده است.

شرکت پژو در گذشته خودروهای اسپرت جذابی تولید می‌کرد که در این میان می‌توان به پژو 205 GTI اشاره کرد. این کمپانی فرانسوی در سال‌های اخیر مشغول تولید خودروهای کراس‌اوور و محصولاتی مناسب افراد میانسال بوده است. این موضوع باعث شده با خودروهای جذابی روبه‌رو نباشیم. امروز مدیر عامل پژو، Jean Philippe Imparato اعلام کرده این شرکت به دنیای خودروهای اسپرت بازمی‌گردد.

بر اساس گفته مدیر عامل پژو، این برند فرانسوی قصد دارد در آینده چندین خودروی اسپرت برقی تولید کند. این کمپانی به تازگی از چندین خودروی پلاگین هیبریدی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی پاریس رونمایی کرده است، بنابراین توسعه خودروهای برقی برای این برند اقدامی غیرمنطقی محسوب نمی‌شود.

مدیر عامل پژو در توییتر اعلام کرده است:

پس از معرفی خودروهای پلاگین هیبریدی در نمایشگاه خودروی پاریس، پژو قصد دارد از سال 2020 چندین خودروی اسپرت برقی را روانه بازار کند. تولید خودروهای پلاگین هیبریدی و برقی استراتژی پژو برای سال‌های آینده محسوب می‌شود.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت خودرو بر روی توسعه خودروهای برقی تمرکز کرده‌اند؛ با این حال شاهد ورود خودروهای برقی کمی به بازار هستیم. در این میان شرکت‌های تسلا، بی‌ام‌و و پورشه به دنبال عرضه خودروهای برقی اسپرت به بازار هستند. در حالی که پژو خبر از توسعه خودروهای اسپرت برقی داده است، هم اکنون نمی‌توان در رابطه با استراتژی این برند فرانسوی اظهار نظر دقیقی کرد.

احتمال توسعه خودروهای برقی مختلف از سوی این شرکت وجود دارد. خودروهای هاچ‌بک برقی، خودروی کراس‌اوور برقی و یا یک خودروی اسپرت تمام برقی می‌تواند در سبد خرید پژو قرار بگیرد. این کمپانی فرانسوی اعلام کرده از سال آینده از مسابقات WRX کناره‌گیری می‌کند چرا که منابع خود را برای توسعه خودروهای برقی در نظر می‌گیرد.

در گذشته شرکت فولکس واگن نیز اعلام کرده بود به دنبال توسعه خودروهای رالی برقی است. با توجه به این موضوع انتطار می‌رود در سال 2020 یا 2021 شاهد برگزاری مسابقات WRX برقی باشیم. در حال حاضر شرکت‌های بیشتری در رابطه با توسعه خودروهای مسابقه‌ای برقی برای مسابقات WRX اعلام آمادگی نکرده‌اند.  30 مهر 1397
2051 بازدید
2 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری