تست همراه اول

سرویس خبر
30 مهر 1397 ساعت 16:10
1 نظر

 

مرسدس بنز GLC L معرفی شد؛ رقیب آئودی Q5 L در بازار چین

شرکت مرسدس بنز از نسخه جدید خودروی GLC رونمایی کرد. خودروی مرسدس بنز GLC L در بازار چین به فروش می‌رسد.

آئودی Q5 L رقیب جدی در بازار چین پیدا کرده است. مرسدس بنز GLC L نمونه‌ای جدید از این خودروی SUV آلمانی محسوب می‌شود که دارای فاصله دو محور چرخ بیشتری در مقایسه با نسخه استاندارد خود است. این خودرو به صورت انحصاری در بازار چین به فروش می‌رسد.

مهندسان مرسدس بنز موفق شده‌اند فاصله دو محور چرخ‌های خودروی GLC L را در مقایسه با نمونه استاندارد آن، 100 میلی‌متر افزایش دهند. این افزایش طول باعث می‌شود سرنشینان عقب فضای پای بیشتری داشته باشند. طول خودروی مرسدس بنز GLC L به 4.76 متر می‌رسد و عرض آن برابر با 1.89 متر است. وزن نسخه استاندارد این خودرو برابر با 1790 کیلوگرم است، با توجه به این موضوع انتظار می‌رود وزن مرسدس بنز GLC L بیشتر باشد.

مرسدس بنز GLC L مانند تمام خودروهایی که در نسخه دارای فاصله دو محور چرخ‌های بیشتر در بازار به فروش می‌رسد، از طراحی یکسان با نمونه استاندارد خود بهره می‌برد. خودروی جدید این شرکت آلمانی در مقایسه با نمونه استاندارد دارای درب‌های بزرگتری در قسمت عقب است که البته این موضوع تغییراتی را در ظاهر آن ایجاد نکرده است.

در بخش موتور، این خودرو تغییراتی را در مقایسه با نمونه استاندارد خود تجربه نکرده است. در این خودرو از موتور بنزینی 2.0 لیتری استفاده شده که از توربوشارژر بهره می‌برد. این موتور در مدل‌ GLC 200 L 4Matic قدرتی برابر با 184 اسب بخار (137 کیلووات)، در مدل GLC 250 L 4Matic قدرتی برابر با 211 اسب بخار (157 کیلووات) و در مدل GLC 300 L 4Matic قدرتی برابر با 245 اسب بخار (183 کیلووات) تولید می‌کند. قدرت تولیدی موتور به صورت استاندارد توسط یک جعبه دنده 9 سرعته خودکار به تمام چرخ‌های مرسدس بنز GLC L منتقل می‌شود.

انتظار می‌رود این خودروی جدید ماه آینده میلادی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی گوانجو به صورت رسمی در معرض دید عموم قرار بگیرد. به احتمال زیاد این خودرو در بازارهای جهانی عرضه نمی‌شود و تنها رانندگان در کشور چین به آن دسترسی خواهند داشت.  30 مهر 1397
1 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری