جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
22 مهر 1397 ساعت 15:42
12 نظر

 

محبوب‌ترین برند و گوشی موبایل در ایران چیست؟

ماهانه و سالانه آمارهای زیادی از محبوب‌ترین گوشی‌های بازار دنیا و خاورمیانه منتشر می‌شود اما در ایران مرجعی برای این آمارها در حال حاضر وجود نداشته است. شاید بتوان معتبرترین آمار در این باره را برای اپراتورها دانست که تقریبا تمامی گوشی‌های موبایل را پوشش می‌دهند اما بعد از اپراتورها، نوبت به کافه‌بازار می‌رسد که بخش عمده‌ای از سهم بازار گوشی‌های اندرویدی را در اختیار خود قرار دارد. در این مطلب به آخرین گزارش کافه‌بازار از کاربران خود در فصل تابستان پرداخته‌ایم.

برندهای موبایل زیادی در ایران به صورت رسمی و غیررسمی حضور دارند که کاربران از آن استفاده می‌کنند. از سامسونگ و اپل و هوآوی گرفته تا ال‌جی و شیائومی و برندهای ایرانی. اما بر طبق آخرین آمار منتشر شده توسط کافه‌بازار به نظر می‌رسد همچنان بازار در سیطره هواوی و سامسونگ است و این دو برند بخش عمده‌ای از بازار موبایل ایران را در اختیار دارند. در زیر نمودار تقریبی سهم بازار برندهای موبایل را می‌تواند مشاهده کرد.

همانطور که از نمودارهای بالا نیز مشخص است در حال حاضر سامسونگ با داشتن حدودا ۶۰ درصد از سهم بازار گوشی‌های اندرویدی در صدر و بعد از هواوی با داشتن حدودا ۲۳ درصد از سهم بازار در رده بعدی قرار دارد. در رده‌های بعد نام ال‌جی، سونی، لنوو و اچ‌تی‌سی را مشاهده می‌کنیم که هر یک بخشی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. 

محبوب‌ترین گوشی موبایل اندرویدی در ایران چیست؟ 

در بخش محبوب‌ترین گوشی‌های اندرویدی باز نامی از یک گوشی سامسونگ می‌بینیم که مدت‌هاست در جمع محبوب‌ترین گوشی‌های بازار است. سری J سامسونگ توانسته بخشی از بازار را به خود اختصاص دهد. این در حالیست در گوشی‌های میان‌رده رشد خوبی در بین گوشی‌های هواوی نیز می‌بینیم که برند آنر نیز از این امر مستثنی نیست و به خوبی توانسته جای خود را در بازار پیدا کند. بدین ترتیب سری A و سری J سامسونگ و سپس گوشی‌های P8  و آنر 4C بخش خوبی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. 

باید دید در گزارش فصل‌های بعد کافه‌بازار با توجه به تغییرات نرخ ارز، چه تغییری در سهم بازار برندها و گوشی‌ها رخ خواهد داد. نظر شما چیست؟ شما طرفدار کدام برند موبایل در ایران هستید؟  22 مهر 1397
12 نظر
4.47
  19 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری