تست همراه اول

سرویس خبر
16 مهر 1397 ساعت 09:45
0 نظر

 

موتور 12 سیلندر مرسدس - ای‌ام‌جی از خط تولید خارج می‌شود

شرکت مرسدس بنز و AMG تولید موتورهای 12 سیلندر را متوقف ‌می‌کنند. این کمپانی‌ها به دنبال توسعه موتورهای 8 سیلندر هیبریدی هستند.

موتورهای 12 سیلندر قدرت و گشتاور بالایی تولید می‌کنند. موتور 12 سیلندر توسعه یافته توسط مرسدس بنز و AMG که در قدرتمندترین نمونه خودروهای کلاس S مورد استفاده قرار می‌گیرد، حجمی برابر 6 لیتر دارد. این موتور از توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد که قادر به تولید 621 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتون متر گشتاور است. از این موتور می‌توان به عنوان یک اسطوره یاد کرد. مدیر عامل AMG، آقای Tobias Moers به این موضوع اشاره کرده که موتورهای 12 سیلندر این کمپانی آلمانی به آخر خط رسیده است. 

مدیر عامل ای‌ام‌جی به تازگی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی پاریس مصاحبه‌ای با وب‌سایت استرالیایی Go Auto انجام داده است. در این مصاحبه برای بار دوم شاهد اعلام خبر حذف موتورهای 12 سیلندر از خودروهای مرسدس - ای‌ام‌جی هستیم. آقای Moers در ماه آوریل سال جاری میلادی به چنین موضوعی اشاره کرده بود. به نظر می‌رسد این شرکت آلمانی علاوه بر حذف موتورهای 12 سیلندر از محصولات تولیدی خود، قصد دارد توسعه خودرو S65 را نیز متوقف کند. مدیر عامل AMG در این زمینه گفته است:

خودروی S65 از سبد محصولات ما حذف می‌شود.

این شرکت به دنبال توسعه موتورهای 8 سیلندر هیبریدی مجهز به توربوشارژر دوقلو است. آقای Moers به این موضوع اشاره کرده که هم‌ اکنون شرکت تحت مدیریتش در حال توسعه موتورهای 8 سیلندر هیبریدی با حجم 4.0 لیتر برای استفاده در خودروهای آینده AMG است. این موتورها کارایی بالا و مصرف سوخت کمتری در مقایسه با نمونه‌های کنونی خواهند داشت. این کمپانی قصد دارد برای کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش میزان تولید گازهای گلخانه‌ای، حجم موتورهای تولیدی خود را کاهش دهد. 

شرکت AMG در گذشته ابعاد موتور 8 سیلندر خود با حجم 6.3 لیتر را کاهش داده بود. این برند به‌جای موتور 6.3 لیتری تصمیم به توسعه موتور 5.5 لیتری 8 سیلندر گرفته بود. حال ای‌ام‌جی قصد دارد حجم موتور 8 سیلندر خود  را به 4.0 لیتر کاهش دهد. به اعتقاد مدیر عامل این شرکت، استفاده از سیستم الکترونیکی در موتورها علاوه بر افزایش کارایی آن‌ها، باعث بهبود عمر نیز می‌شود. انتظار می‌رود در آینده خودروهای مرسدس - ای‌ام‌جی در بالاترین نسخه خود تنها به موتورهای 8 سیلندر مجهز شوند. 

قدرت موتورهای 8 سیلندر شرکت AMG با استفاده از سیستم هیبریدی افزایش پیدا می‌کند. تمام خودروهای آینده مرسدس - ای‌ام‌جی شامل سدان، سوپراسپرت و SUV در بالاترین نمونه خود به موتور 8 سیلندر هیبریدی مجهز می‌شوند. برای بررسی عملکرد این موتور باید تا و معرفی و آغاز فروش خودروهای مجهز به آن صبر کنیم.  16 مهر 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری