جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
13 مهر 1397 ساعت 13:30
7 نظر

 

ظاهرا این بار هم سامسونگ پنل‌ OLED آیفون XS Max را تامین کرده است!

پیش از معرفی رسمی آیفون‌های جدید، در شایعات و گزارش‌ها به شرکت ال‌جی به عنوان تامین کننده‌ی پنل OLED برای اپل اشاره شده بود؛‌ اما به نظر می‌رسد سامسونگ تامین کننده‌ی پنل آیفون XS Max است.

در ماه ژوئن اعلام شد که طبق قرارداد مشارکت جدیدی که بین دو شرکت اپل و ال‌جی امضا شده است که بر اساس آن، ال‌جی به عنوان تامین کننده‌ی پنل‌های OLED نمایشگرهای آیفون انتخاب شده است. سرانجام در ماه سپتامبر و پس از مدت‌ها انتظار، آیفون‌های جدید در سه نخسه‌ معرفی شدند که آیفون‌های XS و XS Max به پنل OLED و آیفون XR به پنل LCD مجهز شدند.

ظاهرا اپل برای کاهش هزینه‌ی پنل‌های گران قیمت OLED که برای آیفون‌های رده‌ی بالای خود به کار گرفته است، وارد شراکت با ال‌جی شد. در واقع یکی از دلایلی که آیفون X و نسل‌های بعدی آن XS و XS Max با قیمتی حدود ۱۰۰۰ دلار راهی بازار شدند، قیمت بالای پنل‌ OLED آن‌ها بوده است. 

همچنین اپل همواره تمایل داشته تا وابستگی خود را به سامسونگ کاهش دهد و از طرفی سامسونگ نیز تمایلی به کاهش قیمت پنل‌های OLED تولیدی خود ندارد. اما ورود ال‌جی به عنوان رقب دیرینه‌ی اپل می‌توانست با ایجاد رقابت باعث کاهش قیمت از سوی هر دو کمپانی کره‌ای شود.

اما ایا این قرار داد صرفا یک سیاست بود و آیا واقعا قصد اپل تنها مجبور کردن سامسونگ به کاهش قیمت نهایی پنل‌ها بوده است؟ یا این که واقعا تمایل داشت با ال‌جی به عنوان یک شریک تجاری همکاری کند ولی به هر دلیلی این شراکت نهایی نشد؟ احتمال آخر نیز این است که از ابتدا هیچ قراردادی با ال‌جی امضا نشده و تمامی خبرها تنها شایعه بوده است.

شراکت اپل و ال‌جی به نفع سایر تولید کنندگان اندرویدی نیز بود؛ زیرا باعث کاهش قیمت نهایی پنل‌های OLED سامسونگ می‌شد که در حال حاضر به عنوان بهترین پنل‌های موجود شناخته می‌شوند و این کاهش قیمت سایر شرکت‌هایی را که مشتری این پنل‌ها بودند را نیز خوشحال می‌کرد. در نهایت قیمت نهایی گوشی‌های هوشمند نیز کاهش می‌یافت که اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، باید از اپل تشکر کرد.

اما ظاهرا آیفون XS Max از پنل‌ OLED ساخت سامسونگ به جای پنل‌های ساخت ال‌جی استفاده می‌کند که احتمال وجود توافق‌ تجاری بین اپل و ال‌جی را کاهش می‌دهد.  13 مهر 1397
7 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری