تست همراه اول

سرویس خبر
2 مهر 1397 ساعت 10:00
1 نظر

 

پورشه توسعه و تولید موتورهای دیزلی را متوقف کرد

شرکت آلمانی پورشه به صورت رسمی تولید موتورهای دیزلی برای محصولات خود را متوقف کرد.

پورشه به صورت رسمی خبر از توقف تولید موتورهای دیزلی داده است. یکی از دلایل اصلی توقف توسعه موتورهای دیزلی، افزایش تقاضا برای خودروهای برقی در بازار مخصوصا در کشورهای اروپایی است. بر اساس بیانیه پورشه، این تولیدکننده خودروهای سوپراسپرت آلمانی تا سال 2022 نزدیک به 7 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای برقی سرمایه‌گذاری می‌کند. این کمپانی دلایل قانع‌کننده‌ای برای این میزان سرمایه‌گذاری دارد.

بر اساس اعلام پورشه، بیش از 63 درصد خودروهای پانامرا فروخته شده در بازارهای اروپایی به سیستم هیبریدی مجهز شده بودند. در سال‌های اخیر میزان تقاضا برای خودروهای دیزلی این شرکت با کاهش چشمگیری همراه بوده به گونه‌ای که سهم خودروهای دیزلی پورشه در بازارهای جهانی در سال 2017 به 12 درصد رسیده است. با توجه به آمار منتشر شده، توقف توسعه موتورهای دیزلی و تمرکز بر روی خودروهای برقی منطقی به نظر می رسد. مسلما سرمایه‌گذاری در توسعه خودروهایی که خریداران بیشتری دارد می‌تواند فروش و در نتیجه درآمد این کمپانی را افزایش دهد. 

شرکت پورشه در آینده اولین خودروی کاملا برقی خود، تایکان را روانه بازار می‌کند. انتظار می‌رود این محصول انقلابی در بازار خودروهای برقی ایجاد کند. مدیر عامل پورشه، Oliver Blume در رابطه با خودروهای دیزلی و برنامه‌های آینده این شرکت اعلام کرده: 

پورشه خودروهای دیزلی را نامناسب نمی‌داند. موتورهای دیزلی و فناوری‌های مربوط به آن تا چندین سال آینده در صنعت خودرو باقی می‌مانند. برای ما به عنوان یک سازنده خودروهای سوپراسپرت، موتورهای دیزلی به عنوان گزینه دوم به عنوان قوه محرکه مدنظر بود. با این حال با بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که آینده خود را بدون موتورهای متصور شویم. ما به پشتیبانی از محصولات مجهز به موتور دیزلی که تا به امروز به بازار عرضه کرده‌ایم، ادامه می‌دهیم.

در حال حاضر برخی از علاقه‌مندان به خودروهای سوپراسپرت خواهان تصاحب خودروهای برقی نیستند. پورشه برای این دسته از خریداران محصولات مجهز به موتور بنزینی را توسعه می‌دهد. خودروهای بنزینی قدرتمند نقش مهمی را در آینده محصولات پورشه ایفا می‌کنند. این برند آلمانی در آینده موتورهای بنزینی خود را مورد بهینه‌سازی قرار می‌دهد تا علاوه بر افزایش قدرت تولیدی آن‌ها، مصرف سوخت این موتورها را نیز کاهش دهد.

لازم به ذکر است؛ پورشه اولین شرکتی محسوب نمی‌شود که توسعه موتورهای دیزلی را متوقف می‌کند. با توجه به رسوایی دیزل گیت، بسیاری از رانندگان از تصاحب خودروهای مجهز به موتورهای دیزلی منصرف شده‌اند. افزایش تقاضا برای موتورهای برقی و بنزینی و همچنین بهینه‌سازی‌های گسترده بر روی موتورهای بنزینی باعث می‌شود نقش موتورهای دیزل در آینده صنعت خودرو در مقایسه با امروز، کمتر شود.  2 مهر 1397
1 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری