تست همراه اول

سرویس خبر
24 شهریور 1397 ساعت 12:25
0 نظر

 

نسل جدید مرسدس بنز GLE معرفی شد

کمپانی مرسدس بنز از نسل جدید شاسی بلند GLE رونمایی کرد. نسل جدید با بهبودهای فراوانی همراه شده و تکنولوژی‌های زیادی را در خود گنجانده است.

کمپانی مرسدس بنز پس از انتشار چند تیزر، سرانجام از نسل جدید شاسی بلند GLE رونمایی کرد. نسل جدید این شاسی بلند لوکس، طراحی آیرودینامیک‌تر و ابعاد بزرگتری دارد و با انبوهی از تکنولوژی‌های رفاهی و ایمنی همراه شده است.

بد نیست بدانید GLE تا پیش از سال 2015 به عنوان مرسدس M کلاس شناخته می‌شد. کمپانی آلمانی سیستم تعلیق جدید E-Active، دستیار فعال، سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک، و صندلی‌های راحت‌تر را از مهم‌ترین ویژگی‌های این نسل از شاسی بلند لوکس خود می‌داند. شاید مهم‌ترین گزینه از میان این موارد، سیستم تعلیق E-Active باشد که با یک سیستم برقی 48 ولتی همراه شده است.

عملکرد این سیستم تعلیق به این صورت است که هرکدام از چرخ‌ها و وضعیت آن به صورت جداگانه تنظیم می‌شود تا در هر مسیری حتی در مسیرهای آفرودی بهترین عملکرد از این سیستم را مشاهده کنیم. به علاوه به کمک دستیارهای دیگر، مرسدس بنز GLE قادر است در مسیرهای ترافیکی و در شرایط اضطراری سیستم ترمز را فعال کند.

سیستم چهار چرخ متحرک 4matic مرسدس بنز هم برای نخستین بار است که برای این خودرو در نسخه‌های 6 و 8 سیلندر عرضه می‌شود. بنز GLE اکنون ابعاد بزرگتری دارد و فاصله محوری بیشتری هم دارد. این بدین معناست که فضای داخلی بیشتری در اختیار شماست و این امکان وجود دارد که صندلی ردیف سوم را هم برای خودرو خود سفارش دهید. فضای سر و پا برای سرنشینان ردیف دوم افزایش یافته و فضای بار حجم بیشتری دارد به ویژه در حالتی که صندلی‌های ردیف دوم و سوم را بخوابانید.

همانند بسیاری از خودروهای جدید مرسدس بنز، کابین GLE جدید هم کاملا مدرن و آینده نگرانه به نظر می‌رسد. دو نمایشگر باکیفیت بزرگ در کابین وجود دارد که یکی برای صفحه آمپر و دیگری در مرکز داشبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته شده. به این ترتیب کلیدهای کنترلی کمتری در کابین دیده می‌شود چراکه بیشتر عملکردها به صفحه نمایش و سیستم اطلاعات و سرگرمی سپرده شده است.

این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی قابلیت یادگیری دارد به عنوان مثال اگر شما در یک روز و یک ساعت مشخص از هفته با شخص خاصی تماس داشته باشید، این سیستم پس از مدتی با سر رسیدن موعد به شما یادآوری می‌کند که تماس مذکور را برقرار نمایید. مرسدس بنز GLE ویژگی‌هایی چون صندلی‌های عقب برقی با قابلیت تنظیم در 6 جهت و نمایشگر هدآپ را هم در اختیار شما می‌گذارد.

در مدل پایه GLE350 از یک موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو استفاده شده که توانایی تولید 255 اسب بخار قدرت و 370 نیوتن متر گشتاور را دارد. اما مدل قدرتمندتر GLE 450 به یک موتور 6  سیلندر به همراه یک موتور الکتریکی ضعیف مجهز شده که موتور بنزینی 362 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. اما سیستم الکتریکی 48 ولتی قادر است 21 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور تولید کند که برای مسیرهای کوتاه و ترافیک وارد مدار می‌شود. هر دو این نسخه‌ها قدرت را به کمک جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها انتقال می‌دهند.

در مورد طراحی مرسدس بنز GLE جدید باید بگوییم که کلیات طراحی آن در مقایسه با نسل قبلی حفظ شده اما آلمانی‌ها سعی کرده‌اند آن را به زبان طراحی جدید خود نزدیک کنند که این تلاش به ویژه در نمای جلو و چراغ‌ها دیده می‌شود. جزئیات مربوط به قیمت و زمان عرضه نسل جدید GLE هنوز اعلام نشده است.

   24 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری