تست همراه اول

سرویس خبر
25 شهریور 1397 ساعت 16:30
0 نظر

 

با پرمصرف‌ترین خودروها در بازارهای جهانی آشنا شوید!

خودروهای سوپراسپرت و قدرتمند مصرف سوخت بالایی دارند. در این مطلب به معرفی پرمصرف‌ترین خودروهای بازار می‌پردازیم.

خودروهای پرمصرف انتخاب بسیاری از افراد نیست با این حال خودروهای پرقدرت مصرف سوخت بالایی دارند. وزارت انرژی در ایالات متحده آمریکا 2,067 خودرو را از نظر مصرف سوخت مورد بررسی قرار داده و در دیتاسنتر خود نگهداری می‌کند. عوامل مختلفی در مصرف سوخت یک اتومبیل تاثیر دارند. شرکت‌های مختلف سعی می‌کنند با استفاده از فناوری‌های جدید مصرف سوخت خودروهای تولیدی خود را کاهش دهند. 

تغییر در قدرت تولیدی موتور و یا حضور المان‌هایی خاص در طراحی یک خودرو می‌تواند تاثیر شگرفی بر روی مصرف سوخت آن داشته باشد. در همین راستا شرکت‌ها همواره طراحی محصولات تولیدی خود را بهینه می‌کنند. بر اساس اعلام وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا، هم اکنون نسخه الکتریکی هیوندای آیونیک کمترین میزان مصرف سوخت را در میان خودروهای موجود در بازار دارد. در حالی که با یک خودروی برقی روبه‌رو هستیم، با محاسبات انجام شده مصرف سوخت این خودروی کره‌ای به 1.7 لیتر در هر 100 کیلومتر می‌رسد. 

بدون هیچ شکی در بازار خودروهایی وجود دارند که برای رانندگی با آن‌ها باید مصرف سوخت بالایشان را مدنظر قرار داد. این خودروها به موتورهای پرقدرتی مجهز شده‌اند. لازم به ذکر است؛ اکثر دستگاه‌های موجود در این لیست قیمت بسیار بالایی دارند و در همین راستا میزان هزینه برای مصرف سوخت آن‌ها چندان مطرح نیست. در ادامه به معرفی پرمصرف‌ترین خودروها در بازارهای جهانی می‌پردازیم.

مرسدس بنز G550 تولید سال 2018

مصرف سوخت ترکیبی: 18 لیتر در هر 100 کیلومتر

این خودرو کمترین میزان مصرف سوخت را در میان محصولات موجود در این لیست دارد. مسلما بسیاری از علاقه‌مندان به صنعت خودرو از مصرف سوخت بالای محصولات کلاس G مرسدس بنز اطلاع دارند. این خودرو با طراحی جعبه‌ای خود توانایی‌های بالایی دارد و همچنین یک محصول کاملا لوکس محسوب می‌شود. مرسدس بنز برای این خودروی خود موتور قدرتمندی را در نظر گرفته است. این اتومبیل آلمانی به موتور 8 سیلندر با حجم 4.0 لیتر مجهز شده که به همراه توربوشارژر دوقلو قادر به تولید 416 اسب بخار قدرت و 450 نیوتون متر گشتاور است. قدرت تولیدی موتور به وسیله یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک به 4 چرخ این خودرو منتقل می‌شود. مرسدس برای این خودرو یک گیربکس دیگر نیز در نظر گرفته است. مصرف شهری مرسدس بنز G550 برابر با 18 لیتر، مصرف جاده‌ای آن برابر با 16.8 لیتر و مصرف ترکیبی این خودرو برابر با 18 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

فراری GTC4 لوسو

مصرف سوخت ترکیبی: 18 لیتر در هر 100 کیلومتر

این خودرو با مصرف سوخت کمتر خود در جاده، گزینه مناسب‌تری برای رانندگی در مقایسه با مدل 2018 مرسدس بنز G550 محسوب می‌شود، با این حال این محصول شرکت فراری با مصرف ترکیبی 18 لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر یک خودروی پرمصرف است. مسلما فردی که قادر به خرید یک خودروی سوپراسپرت قدرتمند و گران‌قیمت باشد، مصرف سوخت آن را مدنظر قرار نمی‌دهد. فراری برای این محصول خود یک موتور تنفس طبیعی 12 سیلندر با حجم 6.3 لیتر در نظر گرفته است. این موتور قدرتی برابر با 670 اسب بخار و گشتاوری برابر با 696 نیوتون متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می‌دهد. فراری GTC4 لوسو از سیستم گیربکس دوگانه و سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد. سرعت این خودروی 4 سرنشینه در مدت زمان 3.1 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. 

فراری 812 سوپرفست

مصرف سوخت ترکیبی: 18 لیتر در هر 100 کیلومتر

در این لیست دو خودروی تولیدی شرکت ایتالیایی فراری خودنمایی می‌کند. هر دو این خودروها به موتور 12 سیلندر مجهز شده‌اند و عملکرد بسیار بالایی دارند. در حالی که این خودرو دارای مصرف سوخت ترکیبی یکسان با فراری GTC4 لوسو است، در مصارف شهری نیاز به سوخت بیشتری دارد. مسلما این مصرف سوخت بالا برای خریدار فراری 812 سوپرفست اهمیتی ندارد. این خودروی ایتالیایی به موتور 12 سیلندر با حجم 6.5 لیتر مجهز شده که قادر به تولید 789 اسب بخار قدرت است. قدرت تولیدی این موتور به چرخ‌های عقب فراری 812 سوپرفست منتقل می‌شود. سرعت این خودرو در مدت زمان 2.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت و در مدت زمان 7.9 ثانیه به 200 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مرسدس – ای‌ام‌جی G63 تولید سال 2018

مصرف سوخت ترکیبی: 18 لیتر در هر 100 کیلومتر

حتی اگر یکی از کم‌مصرف‌ترین و بهینه‌ترین موتورها را داشته باشید، آیرودینامیک نامناسب خودرو می‌تواند باعث افزایش چشمگیر مصرف سوخت شود. این موضوع در رابطه با مدل 2018 مرسدس - ای‌ام‌جی G63 صادق نیست چرا که این خودرو علاوه‌ بر آیرودینامیک نامناسب، به موتور قدرتمند و پرمصرفی نیز مجهز شده است. این خودرو از موتور 8 سیلندر با حجم 5.5 لیتر بهره می‌برد که به همراه توربوشارژر دوقلو قادر به تولید 563 اسب بخار قدرت است. این خودرو به سیستم چهار چرخ محرک مجهز شده است. به صورت میانگین این محصول آلمانی در مقایسه با خودروهای معمولی در مدت زمان 5 سال، نیاز به 12 هزار دلار هزینه بیشتر برای سوخت دارد. مصرف شهری این خودرو برابر با 19.6 لیتر، مصرف جاده‌ای آن برابر با 15.6 لیتر و مصرف ترکیبی برابر با 18 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

جیپ گرند چروکی ترک ‌هاوک

مصرف سوخت ترکیبی: 18 لیتر در هر 100 کیلومتر

جیپ گرند چروکی ترک هاوک یکی از جذاب‌ترین خودروهای موجود در این لیست محسوب می‌شود. فرض کنید یک خودروی SUV خانوادگی دارای موتور هلکت باشد، مسلما چنین محصولی از جذابیت بالایی برای خریدار برخوردار است. یکی از نقاط ضعف این خودرو، مصرف سوخت بالای آن است. شرکت جیپ برای این خودرو یک موتور 8 سیلندر سوپرشارژر با حجم 6.2 لیتر در نظر گرفته که قادر به تولید 707 اسب بخار قدرت است. این خودروی قدرتمند شتاب بالایی دارد به گونه‌ای که سرعت آن در مدت زمان 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودرو قدرتمند مصرف شهری برابر با 21.3 لیتر، مصرف جاده‌ای برابر با 13.8 لیتر و مصرف ترکیبی برابر با 18 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.

پاگانی هوایرا

مصرف سوخت ترکیبی: 18 لیتر در هر 100 کیلومتر

شرکت پاگانی خودروی هوایرا را به عنوان جایگزین سوپراسپرت افسانه‌ای زوندا معرفی کرده است. این محصول از طراحی جذاب، موتور قدرتمند و کیفیت بسیار بالایی بهره می‌برد. برای پی بردن به کیفیت بالای ساخت این خودرو تنها لازم است داشبورد آن را لمس کنید. این محصول بی‌نظیر به موتور 12 سیلندر شرکت AMG مجهز شده است. این موتور با حجم 6.0 لیتر و توربوشارژر دوقلو قادر به تولید 700 اسب بخار قدرت است. بر اساس اعلام وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا، مصرف سوخت این خودرو با جیپ گرند چروکی ترک هاوک یکسان است. پاگانی هوایرا مصرف شهری برابر با 21.3 لیتر، مصرف جاده‌ای برابر با 13.8 لیتر و مصرف ترکیبی برابر با 18 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.

مرسدس – ای‌ام‌جی G65 تولید سال 2018

مصرف سوخت ترکیبی: 19.5 لیتر در هر 100 کیلومتر

برای محصول بعدی به سراغ یکی دیگر از خودروهای کلاس G مرسدس بنز می‌رویم. این خودرو که مرسدس - ای‌ام‌جی G65 نام دارد، از سیستم چهار چرخ محرک و طراحی جعبه‌ای شکل بهره می‌برد. مصرف سوخت بالای این خودرو مربوط به آیرودینامیک نامناسب و موتور قدرتمند آن است. این خودروی آلمانی به موتور 12 سیلندر با حجم 6.0 لیتر و توربوشارژر دوقلو مجهز شده که قدرتی برابر با 621 اسب بخار و گشتاوری برابر با 1000 نیوتون متر را در اختیار راننده خود قرار می‌دهد. این خودروی آلمانی مصرف شهری برابر با 21.3 لیتر، مصرف جاده‌ای برابر با 18 لیتر و مصرف ترکیبی برابر با 19.5 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.

لامبورگینی اونتادور S

مصرف سوخت ترکیبی: 19.5 لیتر در هر 100 کیلومتر

این محصول ایتالیایی به عنوان سومین خودروی پرمصرف جهان در این لیست حضور دارد. در حالی که خودروی لامبورگینی اونتادور S کوپه و رودستر مصرف سوخت ترکیبی یکسانی دارند، نسخه رودستر آن مصرف سوخت کمتری دارد. لامبورگینی برای این محصول خود موتور تنفس طبیعی 12 سیلندر با حجم 6.5 لیتر در نظر گرفته که قادر به تولید 730 اسب بخار قدرت و 690 نیوتون متر گشتاور است. قدرت تولیدی این موتور توسط یک گیربکس اتوماتیک تک کلاچه به تمامی چرخ‌های لامبورگینی اونتادور S منتقل می‌شود. سرعت این محصول ایتالیایی در مدت زمان 2.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در حالی که موتور 12 سیلندر این خودرو مصرف سوخت بالایی دارد، صدای تولیدی توسط آن بسیار لذت بخش است.

مرسدس بنز G550 مدل 4x4-squared تولید سال 2018

مصرف سوخت ترکیبی: 21.3 لیتر در هر 100 کیلومتر

در این لیست چهار خودروی تولیدی مرسدس بنز قرار دارد که تمامی آن‌ها از کلاس G هستند. این خودرو از نظر اقتصادی هزینه بالایی را برای سوخت از خریدار خود طلب می‌کند. این خودرو وزن بسیار بالایی دارد که علت وزن بالایش را باید در تجهیزات اضافه آن برای آفرود جستجو کرد. این خودرو از موتور یکسانی با نسخه استاندارد مرسدس بنز G550 بهره می‌برد. موتور 8 سیلندر با حجم 4.0 لیتر و مجهز به توربوشارژر دوقلو آن قادر به تولید 416 اسب بخار قدرت است. این خودرو از تجهیزات ویژه‌ای برای آفرود بهره می‌برد که در این میان می‌توان به سیستم تعلیق مخصوص و رینگ‌های 22 اینچی اشاره کرد. به جرات می‌توان گفت این خودرو در تمامی مسیرها قابل استفاده است، بنابراین برای لذت رانندگی با این خودرو مصرف سوخت آن اهمیت پایینی دارد.

بوگاتی شیرون

مصرف سوخت ترکیبی: 21.3 لیتر در هر 100 کیلومتر

پرمصرف‌ترین خودرویی که در ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسد، بوگاتی شیرون است. این هایپرکار به موتور بسیار قدرتمندی مجهز شده که مصرف سوخت بالای آن را طبیعی جلوه می‌دهد. بوگاتی برای خودروی شیرون موتور 16 سیلندر W شکل با حجم 8 لیتر در نظر گرفته که قدرتی برابر با 1500 اسب بخار تولید می‌کند. این خودرو یکی از قدرتمندترین و لوکس‌ترین محصولات در این صنعت محسوب می‌شود. مصرف شهری بوگاتی شیرون برابر با 26.1 لیتر، مصرف جاده‌ای آن برابر با 16.8 لیتر و مصرف ترکیبی این هایپرکار برابر با 21.3 لیتر در هر 100 کیلومتر است. در حالی که این خودرو مصرف سوخت بسیار بالایی دارد، قیمت نزدیک به 3 میلیون دلار آن چنین موضوعی را کمرنگ می‌کند. این احتمال وجود دارد که صاحبان این هایپرکار قدرتمند دارای چاه نفت باشند!  25 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  11 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری