سرویس خبر
20 شهریور 1397 ساعت 13:00
0 نظر

 

نمونه‌های اولیه بی‌ام‌و X3 M و بی‌ام‌و X4 M معرفی شدند؛ استفاده از موتور 6 سیلندر خطی

کمپانی بی‌ام‌و نمونه‌های اولیه خودروهای X3 M و X4 M را به نمایش گذاشت. این محصولات قدرت خود را به وسیله یک موتور 6 سیلندر خطی تامین می‌کنند.

بی‌ام‌و در پیست نوربرگ رینگ از نمونه‌های اولیه نسخه‌های M بی‌ام‌و X3 و X4 رونمایی کرد. این خودروها از سوی بی‌ام‌و برای پیش نمایش نسخه نهایی آن‌ها طراحی شده است. این نمونه‌های اولیه از سپر جلوی بزرگی بهره می‌برند که دارای 3 ورودی هوا است. آینه‌های بغل این خودرو طراحی آیرودینامیکی دارند و از رینگ‌های آلیاژی سبک وزنی برای آن‌ها استفاده شده است. سیستم ترمز این خودرو به کالیپرهای آبی رنگ مجهز شده است. بخش پشتی این خودروها تفاوت بیشتری با نسخه‌های کنونی خود دارند. سپر عقب این دو خودرو بهبودهایی را در طراحی تجربه کرده‌اند و دارای 4 خروجی اگزوز هستند. این خودروها به اسپویلرهای منحصر به‌فردی در عقب خود مجهز شده‌اند.

بی‌ام‌و در رابطه با مشخصات فنی این دو خودرو اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. با این حال این شرکت آلمانی به استفاده از موتور 6 سیلندر خطی در این محصولات اشاره کرده است. این موتور جدید از توربوشارژر دوقلو M شرکت بی‌ام‌و بهره می‌برد. فناوری M TwinPower Turbo افزایش عملکرد موتور این خودرو را در پی دارد. در حالی که بی‌ام‌و از انتشار مشخصات فنی این موتور خودداری کرده است، گزارش‌ها در گذشته اطلاعاتی در رابطه با آن در اختیار رسانه‌ها قرار داده بودند.

بر اساس گزارش‌های گذشته، این خودروها دارای موتور 6 سیلندر خطی با حجم 3.0 لیتر و مجهز به فناوری M TwinPower Turbo هستند. این موتور قدرتی برابر با 454 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. علاوه بر موتورهای جدید، این دو خودرو به سیستم چهار چرخ محرک M xDrive مجهز می‌شوند. در گذشته شاهد حضور این سیستم در خودروی بی‌ام‌و M5 بوده‌ایم. به گفته این شرکت آلمانی سیستم چهار چرخ محرک M xDrive لذت رانندگی با این دو خودرو را افزایش می‌دهد. 

از دیگر بهینه‌سازی‌های صورت گرفته در این محصولات می‌توان به دیفرانسیل فعال عقب M و سیستم تعلیق اسپرت‌تر در مقایسه با نسخه‌های معمولی اشاره کرد. در حال حاضر بی‌ام‌و در رابطه با زمان معرفی و همچنین تاریخ عرضه این دو خودرو اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.  20 شهریور 1397
0 نظر
4.25
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری