تست همراه اول

سرویس خبر
17 شهریور 1397 ساعت 18:00
1 نظر

 

انتشار اطلاعات تازه در رابطه با نسل آینده مزدا CX-3

در حالی که مزدا به تازگی از نسخه فیس‌لیفت خودروی CX-3 رونمایی کرده، اطلاعاتی از نسل آینده آن در فضای مجازی منتشر شده است.

مزدا در ماه مارس سال جاری میلادی از نسخه فیس‌لیفت خودروی CX-3 رونمایی کرد. به تازگی این برند ژاپنی اطلاعاتی در رابطه با نسل آینده این خودرو در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. نسل جدید مزدا CX-3 در سال 2020 معرفی می‌شود. بر اساس گزارش جدید که از سوی GoAuto منتشر شده، نسل آینده مزدا CX-3 بر پایه پلتفرم SkyActiv II توسعه پیدا می‌کند. این پلتفرم باعث افزایش ابعاد این خودرو می‌شود. 

در حالی که نسل کنونی این کراس‌اوور طولی برابر با 4274 میلی‌متر دارد، گفته می‌شود نسل آینده آن طولی نزدیک به 4348 میلی‌متر خواهد داشت که با تویوتا C-HR یکسان است. بر اساس این گزارش، طراحی داخلی این خودرو در راستای افزایش رفاه راننده و سرنشینان تغییراتی را تجربه می‌کند که در این میان می‌توان به صندلی‌های جدید و طراحی متفاوت داشبورد اشاره کرد. استفاده از پلتفرم جدید برای طراحی نسل آینده مزدا CX-3، سیستم تعلیق تورشن بیم را برای محور عقب این خودرو به همراه دارد. نسل کنونی این خودرو به سیستم تعلیق چند میله‌ای مجهز شده است. 

مدیر بخش تحقیق و توسعه مزدا، Kiyoshi Fujiwara در رابطه با سیستم تعلیق تورشن بیم به GoAuto گفته است: 

سیستم تعلیق تورشن بیم در زمینه صداهای مزاحم جاده در مقایسه با سیستم تعلیق چند میله‌ای عملکرد بسیار بهتری دارد. ما به علت کاهش نویزها و راحتی بیشتر خریداران خود تصمیم به استفاده از این سیستم تعلیق در نسل آینده مزدا CX-3 گرفته‌ایم. بسیاری از رسانه‌ها پس از بررسی نسل کنونی این خودرو در رابطه با صداهای مزاحم سیستم تعلیق آن اعتراض داشتند. 

نسل آینده مزدا CX-3 به موتورهای SkyActiv X این کمپانی که در آینده معرفی می‌شوند، مجهز خواهد شد. این موتورها از سیستم احتراق کمپرسوری بهره می‌برند و اولین نمونه از این نوع موتور محسوب می‌شوند. این سیستم، مخلوط سوخت و هوا را تا زمان احتراق فشرده می‌کند. این فرآیند در موتورهای دیزلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم باعث بهبود مصرف سوخت خودرو می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، در این موتورها مصرف سوخت 20 تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند و همچنین باعث بهبود گشتاور تولیدی در بازه 10 تا 30 درصدی می‌شود. گزارش‌ها قدرت تولیدی توسط موتور 2.0 لیتری مجهز به این فناوری را 187 اسب بخار (139 کیلووات) و گشتاور آن را 230 نیوتون متر اعلام کرده‌اند.

این موتور جدید برای اولین بار در نسل جدید مزدا 3 مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خودرو به صورت رسمی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی لس آنجلس در ماه نوامبر سال جاری میلادی معرفی می‌شود. بر اساس گزارش‌ها، نسخه هاچ‌بک 5 درب این خودرو طراحی شبیه به خودروی مفهومی و جذاب Kai خواهد داشت و از سال 2019 در اختیار خریداران خود قرار می‌گیرد.  17 شهریور 1397
1 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری