تست همراه اول

سرویس خبر
14 شهریور 1397 ساعت 10:15
0 نظر

 

معرفی ساعت هوشمند بعدی هوآوی به تأخیر افتاد

مدیر عامل کمپانی هوآوی در مصاحبه تازه‌ای تلویحا اشاره کرده که ممکن است ساعت هوشمند بعدی این سازنده در آینده نزدیک معرفی نشود. هنوز مشخص نیست این ساعت هوشمند به کدام پردازنده مجهز می‌شود اما هوآوی ظاهرا اصرار دارد آن را با تغییرات ملموس نسبت به نسل قبلی توسعه دهد.

براساس گزارش تازه‌ای به نقل از ریچارد یو، مدیر عامل کمپانی هوآوی، این سازنده قصد ندارد در آینده نزدیک ساعت هوشمند تازه‌ای را معرفی کند. درواقع هوآوی در تلاش است ساعت هوشمند آینده خود را تنها در صورتی روانه بازار سازد که در بهبود عملکرد و همچنین عمر باتری آن به طرز موفقیت آمیزی پیشرفت کند. مدیر عامل این غول تکنولوژی چینی ادعا کرده است که دوام باتری در ساعت هوشمند آینده هوآوی باید حداقل 1 هفته باشد در حالی که این میزان در گجت‌های پوشیدنی رایج مجهز به سیستم عامل Wear OS در حال حاضر معادل حداکثر 2 روز است. عملکرد کلی سیستم هم در این نسل تازه باید بهبود پیدا کند و به نظر می‌رسد که هوآوی به تعبیه آخرین و تازه‌ترین پردازنده مناسب گجت‌های پوشیدنی هم قانع نیست. مدیر عامل این کمپانی در مصاحبه رسمی خود اذعان داشته که هوآوی در حال مذاکره با کوالکام است و قصد دارد پردازنده تازه‌ای را برای تعبیه در ساعت هوشمند آینده خود از این تأمین کننده تهیه کند. ریچارد یو همچنین گفته است که هوآوی تمایل دارد پردازنده‌های درون گجت‌های هوشمندش از هوش مصنوعی هم بهره ببرند تا این دستگاه‌ها را برای پشتیبانی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های سطح بالا آماده سازند. با توجه به قابلیت‌ها و توانایی‌های تازه‌ترین پردازنده‌های هوآوی مانند HiSilicon Kirin 980 ممکن است پردازنده مورد نظر هوآوی اصلا توسط همین مجموعه توسعه یابد.

HiSilicon هم مانند آنر از زیرمجموعه‌های کمپانی قدرتمند هوآوی به شمار می‌رود و اگر هنوز روند توسعه یک پردازنده تازه را برای تعبیه در گجت‌های پوشیدنی آغاز نکرده است یا اصلا در نظر ندارد که پردازنده‌های Kirin SoC خود را با این دستگاه‌ها سازگار کند، احتمالا به این زودی‌ها شاهد تکمیل روند توسعه چنین پردازنده‌ای هم نخواهیم بود. از طرف دیگر، تازه‌ترین پردازنده کوالکام که به نام اسنپ‌دراگون 3100 و مخصوص گجت‌های پوشیدنی توسعه یافته است، احتمالا بعد از ماه سپتامبر معرفی می‌شود. همچنین لازم است اشاره کنیم که نسل قبلی این پردازنده حدودا 3 سال پیش به نام کوالکام اسنپ‌دراگون 2100 معرفی شده بود. البته کمپانی کوالکام هنوز اطلاعاتی مشخصی را درباره این پردازنده تازه به صورت عمومی منتشر نکرده است اما در عین حال اشاره کرده که اسنپ‌دراگون 3100 هم مانند 2100 با همان ساختار توسعه می‌یابد و البته در مصرف انرژی بهینه‌تر عمل می‌کند. این موضوع همچنین نشان می‌دهد که نسل تازه پردازنده‌های گجت‌های هوشمند کوالکام در عملکرد کلی هم بهبود می‌یابد اما هنوز نمی‌دانیم میزان بهبود در این نسل تازه در حد و اندازه سطح توقعات هوآوی خواهد بود یا خیر.

از طرف دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که کمپانی هوآوی هم جزئیات زیادی را درباره پردازنده تازه مخصوص گجت‌های هوشمندش منتشر کرده باشد. در حالی که مقام ارشد هوآوی ادعا می‌کند پردازنده تولید شده توسط این کمپانی تنها در صورتی در دستگاه‌های آینده تعبیه می‌شود که بتواند توقعات سازنده را پاسخ دهد،  کمپانی کوالکام ممکن است پردازنده تازه‌ای معرفی کند و هوآوی هم آن را مناسب استفاده در ساعت هوشمند آینده خود بداند.  14 شهریور 1397
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری